Pod Blaníkem trénovalo po většinu času dohromady áčko s béčkem. „Mužstva se rozdělovala jen před přípravnými zápasy a když mělo áčko trénink dopoledne. Našich asi osm hráčů odpoledne doplňovali dorostenci,“ podotkl Vladimír Kout a doplnil, že po fyzické stránce jsou hráči připraveni dobře.

V přípravných zápasech mužstvo neudělalo díru do světa. Vyhrálo s Velimí 3:1, remizovalo s Kutnou Horou 3:3, Pardubicemi 2:2, béčkem Čáslavi 1:1 a prohrálo s Voticemi 0:2 a Pelhřimovem 2:4. „Když jsme hráli po zátěži, tak to bylo na hřišti znát. Například s Velimí nastoupili jen hráči béčka a ukázali, že svou kvalitu mají.

Nemusíme mít strach, pokud nepřijde moc hráčů z áčka,“ měl kormidelník radost, přesto neviděl v přípravě vše růžově. „Spokojený bych byl, když bychom víc vyhrávali. Některé zápasy nám naznačily, že hlavně v obranné fázi máme problémy. V závěru přípravy se vrátil do sestavy po zranění Veselý a hned to bylo v obraně znát,“ oddechl si Kout (na snímku), který bude v mistrovských zápasech spoléhat i na hráče z širšího kádru áčka.

První jarní zápas krajského přeboru měla Vlašim B odehrát v Litoli, ale kolo bylo Středočeským fotbalovým svazem pro nepřízeň počasí zrušeno.