Slavie Praha B – Graffin Vlašim 1:2

V prvním poločase měli více míč na kopačkách Vlašimští, ale v koncovce se trápili a nechávali vyniknout brankáře Slavie, který v největší šanci vychytal Nádeníčka po centru Strnada. Domácí také nelenili, nejprve střelu osamoceného útočníka do protipohybu vyrazil bravurně gólman Kulovaný, který ale ve 38. minutě již nestačil na křižnou střelu po centru za vlašimskou obranu.

Po příchodu na druhý poločas hosté ještě více zvýšili obrátky, k čemuž pomohl i Bálek, který se ale dlouho nemohl trefit, když čtyřikrát ztroskotal na gólmanovi nebo netrefil branku. Až v 53. minutě ho jinak vynikající gólman Slavie trefil při odkopu, a tak Bálek do prázdné branky vyrovnal na 1:1. Tlak hostů vyvrcholil v 68. minutě, když po rohovém kopu sklepl Vebr míč proti noze Stejskalovi, který uklidil míč do sítě. V závěru sice domácí hrozili ze standardních situací, ale vážnější šanci neměli.

Branky Vlašimi: 53. Bálek, 68. Stejskal. Poločas: 1:0.

Graffin Vlašim: Kulovaný – Nešpor (46. Schuster), Petrů, Krmpotič, Norek – Janda (46. Vebr), Stejskal, Zlomislič, Průcha – Strnad (69. J. Jícha), Nádeníček (46. Bálek).

OČIMA TRENÉRA

Trenér Vlašimi Boris Kočí byl po zápase spokojen, jen ho trápila koncovka svých oveček. „Sice jsme v první půli prohrávali, ale jinak jsme nehráli špatně, vytvořili jsme si spoustu příležitostí, ale opět jsme nechali vyniknout domácího gólmana. Příchodem Ládi Bálka do druhého poločasu se údernost útoku ještě zvýšila, sám měl během deseti minut čtyři příležitosti, ale proměnil až pátou. Poté jsme ještě brankou Stejskala zápas otočili. Utkání hodnotím pozitivně, zase nám něco ukázalo,“ zhodnotil přípravné utkání kouč Vlašimi, který použil do zápasu jen patnáct hráčů: „Už pomalu hledáme optimální sestavu, protože prostor pro zkoušení hráčů skončil.“

Další zápas sehraje Vlašim v neděli od 13 hodin na hřišti konkurenta z II. ligy Vysočiny Jihlava.