Starší dorost

Graffin Vlašim – Hořovice 3:1

Utkání mělo od začátku vysokou úroveň a bylo vidět, že spolu hrají dvě mužstva z čela tabulky. Domácí si vytvořili herní převahu a měli šance hlavně po standardních situacích zahrávanými Pohorským starším a Borkovcem. První branku vstřelil Janda po uvolnění ve vápně a střelou k tyči. Na konci poločasu se hra vyrovnala a výsledkem bylo vyrovnání z penalty. Od začátku druhé půle vyvinuli Vlašimští ještě větší úsilí a kombinační hrou soupeře zatlačili na jeho polovinu. Vytvářeli si dostatek šancí, ale branku vstřelil až Vaník hlavou po rohu. O chvíli později dovršil výhru Vlašimi Janda.
„Od první minuty si kluci vytvořili převahu a soupeře přehráli rychlostí, důrazem a hlavně kombinační hrou. Všechny do jednoho bych chtěl za předvedený výkon pochválit. Myslím, že největší odměnou jim byl velký potlesk diváků po závěrečném hvizdu rozhodčího,“ dodal po zápase spokojený trenér Vlašimi Luděk Matoušek.

Branky Vlašimi: Janda 2, Vaník. Poločas: 1:1

Graffin Vlašim: Šťastný – Vaník, Nedvěd, Peroutka, Kahoun – Pohorský st., Pavlečko, Borkovec, Bouček – Matoušek, Janda. Střídali: Pohorský ml., Jeništa, Lalouček, Sladkovský

St. Boleslav – Marila Votice 2:1

Marodkou zdevastovaní hosté inkasovali po nádherné a nechytatelné střele. Votičtí stačili vyrovnat hlavou dříče Sládka a zdálo se, že si minimálně bod odvezou. Jenže chyba v obranné fázi je stála všechny body.

Branka Votic: Sládek. Rozhodčí: Prislupský. Poločas: 1:0

Marila Votice: Bánský – Kronus, Sládek, Hrdlovič, Homolka – Aisbrych, Račanský, Blanda, Žák – Trefil (46. Voráček), Říha


Kosmonosy – Metaz Týnec 4:0

První ohrožení branky měl na svědomí týnecký Starec a domácího gólmana pěkně vyděsil. O chvíli později ale Kosmonosy otevřely skóre křižnou střelou. Vyrovnání měl na hlavě hostující Pospíšil, mířil však vedle. V 67. minutě zvýšili domácí nádhernou střelou z dálky. V závěru ještě po špatném vyběhnutí Korbela a chybě obrany upravili na konečných 4:0.

Branky: nenahlášeny. Rozhodčí: Votoček. Poločas: 1:0

Metaz Týnec: Korbel – D. Sedlák, Štamberský, Chmel, Durec – Pospíšil, R. Sedlák, Kloud, Chrpa – Starec, Paňák. Střídal: Žížala

Mladší dorost

St. Boleslav – Marila Votice 2:1

Hosté se domácích nezalekli, do poločasu byli lepším celkem a ujali se vedení hlavičkou Sládka. Po poločasové přestávce se domácí zvedli, zlepšili pohyb, mušku a nakonec otočili stav ve svůj prospěch. Hostům pomalu docházely síly, na zvrat utkání se už nezmohli.

Branky: Sládek. Rozhodčí: Machýček. Poločas: 0:1

Marila Votice: Nerad – Bursík, Veselý, Sládek, Vinduška – Račanský, Nusek, Brzoň – Trefil, Babický (Voráček), Šedivý (Homolka)


Kosmonosy – Metaz Týnec 0:0

Díky perfektnímu výkonu brankáře Vašáka zůstalo konto Týnce až do posledního hvizdu rozhodčího čisté. Disciplinovaný výkon hostů přinesl poslednímu Týnci druhý bod v sezoně proti třetímu mužstvu tabulky.

Rozhodčí: Chrastina.

Metaz Týnec: Vašák – Hildebrand, Chmel, Štamberský, Durec – Kroulík, M. Novotný, Nárovec, Voldřich – Cvrček, Žížala


Graffin Vlašim – Hořovice 1:0

Proti lídrovi měli domácí raketový nástup. Již ve 2. minutě unikl Jeništa obraně hostů a skóroval. Rychlý gól Hořovické zaskočil a první poločas se odehrál mezi šestnáctkami bez vážnějších ohrožení branek. Po přestávce se hosté hnali za vyrovnáním, ale domácí obrana pracovala spolehlivě, a když už jí překonali, v koncovce neměli Hořovičtí klid. Vlašimští hrozili z rychlých protiútoků, ale hlavičku Skalického po centru Jeništy chytil bravurně gólman, dorážku Kuchlera zblokoval obránce, Svitákovu falšovanou střelu vytlačil gólman konečky prstů na roh a Vondrákova dalekonosná dělovka skončila na břevně. Na cenné výhře domácích se již nic nezměnilo.
„Zápas rozhodla naše rychlá branka, která soupeře zaskočila. Kluci zápas zvládli, zejména ve druhém poločase, kdy soupeř nás přehrával, ale bojovností a jednoduchou hrou v obraně jsme jej nepustili do vážnější šance. Naopak z rychlých protiútoků jsme mohli vedení zvýšit. Takticky jsme zápas zvládli a dílčí chyby kluci nahradili bojovností a nasazením,“ dodal po zápase spokojený trenér Vlašimi Jiří Žovinec.

Branka: Jeništa. Poločas: 1:0

FC Graffin Vlašim: Tůma – Přitasil, Houdek, Zeman, Vondrák – Sviták, Jaroš, Zavadil, Kuchler – Jeništa, Skalický. Střídali: Filip, Krása

ZPRAVODAJOVÉ BND