VLAŠIM – KRÁLŮV DVŮR 3:0

Vlašim nastoupila s navrátilcem Michalem Tomou v brance, Starým v obraně a po přestávce v útoku opět s Vaněčkem. Na druhou stranu domácím chyběli zranění Macháček a Kosak. Přesto trenér Urban měl k dispozici 16 hráčů, kteří mu moc radosti neudělali, i když vyhráli.

V prvním poločase se hrálo mezi šestnáctkami a příležitostí se urodilo poskrovnu. Obrany pracovaly poměrně dobře (hostující byla vedená bývalým hráčem Vlašimi Šilhavým). Přesto do přestávky vedli domácí dvougólovým náskokem. Nejprve pěkně v 11. minutě tečoval Matějka míč na malém vápně po rozehraném rohu a centru Starého. Druhý zásah měl na svědomí Macek, který se po rychlé akci těsně před pauzou trefil z 20 metrů k tyči.

Hosté měli jen jednu příležitost, ale za to tutovou, když Toma zlikvidoval střelu osamoceného M. Nováka.

O přestávce došlo k hromadnému střídání na obou stranách a obranná stavidla občas povolila.

Hosté mohli snížit, ale koncovka je zklamala. Sabou „hlavičkoval“ vedle po trestném kopu Petra, Lobe a Toporčák během minuty vyzkoušeli kvality Tomy, který rychlým výběhem zkazil radost Radovi. Další střely hlavně Petra šly vysoko nad. „Neumíme dát gól, a proto můžeme hrát všude, kde nemají branky,“ lakonicky dodal ke koncovce svého mužstva trenér hostů Kučera.

Domácí podnikali rychlé brejky, ale většinou chyběla finální přihrávka a když už se to povedlo, Janda, Vojta, hlavička Zákostelského, Nečas a Červenka gólmana Pokorného nepřekonali. To se povedlo až v poslední minutě Červenkovi po kolmici Vojty.

Smolařem zápasu byl domácí Jiří Petrů, který se během minuty, ocitl dvakrát v nepřirozené pozici. Nejprve zahučel po trestném kopu a hlavičce za sněhový val za brankou, aby vzápětí dostal kopačkou od soupeře do obličeje a musel střídal pro lehký otřes mozku.

Rozruch přinesla i slovní přestřelka trenérů po druhém tvrdém zákroku královeckého Sabou.

„Výsledek mě uspokojil, hra ne. My jsme byli efektivní a dali tři góly. Soupeř si vypracoval tři, čtyři tutovky, ale velmi dobrý Toma je vychytal,“ dodal po zápase trenér Vlašimi Luboš Urban.

Branky: 11. Matějka, 43. Macek, 90. Červenka. Rozhodčí: Míka. ŽK: Petr (KD). Diváci: 50. Poločas: 2:0.

Vlašim: Toma – Vebr, Petrů (58. Červenka), Zákostelský, Starý – Demeter, Pokorný (46. Janda), Macek (46. Vojta), Červenka (46. Průcha) – Matějka (46. Vaněček), Kolašinac (46. Nečas).

Králův Dvůr: Pokorný – Procházka (67. Krupička), Fulín (67. Zady), Šilhavý, J. Novák (58. Rada) – Petr, Sabou, Kober (46. Frydrych), Toporčák, Brusch (46. Květoň) – M. Novák (46. Lobe).