Rytíři udolali v mrazu ligovou Příbram

Vlašim - Druhá liga si vyskočila na první, aneb Vlašim porazila na umělé trávě, díky brankám Zákostelského a Vaněčka, ligovou Příbram.

11.2.2012 1

Ilustrační fotoFoto: Foto: Deník/Jan Vildmon

GRAFFIN VLAŠIM - 1. FK PŘÍBRAM 2:0

Vlašim začala útočný zápas velmi dobře, když se v 8. minutě, po rohu Macka, prosadil poprvé ve vlašimském dresu, na zadní tyči, hlavičkující Zákostelský.
Po čtvrthodině hry převzali iniciativu hosté, měli více míč na svých kopačkách, ale střela Mareše za hranicí šestnáctky šla vedle, další dvě zakončení kryl Hanuš a když už M. Štochl dopravil míč do domácí sítě, tak nebyl gól uznán pro ofsajd.

V závěru poločasu mohla Vlašim zvýšit, když Hruška střelu Kosaka vyrazil, ale dorážka Nečase z malého vápna trefila opět brankáře Příbrami, následně Kosak z šesti metrů trefil Hrušku a Nečas po kolmici Vebra zacílil do míst, kde stál příbramský strážce svatyně.

Ve druhém poločase byla překvapivě lepší Vlašim. Nejprve Nečas pálil těsně nad, aby na druhé straně dopravil Šlapák míč do sítě, ale opět z ofsajdu.
V 63. minutě se Macek prosadil na pravé straně, ostrým centrem našel před brankou Vaněčka, který hlavou pod břevno zvýšil na 2:0.

Hra se otevřela z obou stran, útočilo se i na riziko v obranách, což více svědčilo domácím. Jenže Vaněček tváří v tvář Hrušku nepřekonal a ani Vojtova akce gólem neskončili, stejně se vedlo na druhé straně hostům. Proto si Vlašim připsala cenný ligový skalp.

Branky: 8. Zákostelský, 63. Vaněček. Rozhodčí: Svoboda - Vnuk, Míka. Poločas: 1:0.

Vlašim: Hanuš - Vebr, Petrů, Zákostelský, Průcha - Macek (70. Demeter), Macháček, Kosak (87. Matějka) - Janda (75. Vojta), Vaněček, Nečas (85. Červenka).

1. FK Příbram: Hruška – M. Štochl, Ricka, Krejčí, Divíšek – P. Pilík (60. Papšys), T. Pilík (65. Kdolský), Kraus, Mareš – Dušek (46. Bašič), Šlapák.

11.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 1

Při střetu pěti aut na dálnici se zranilo dítě

KRÁTCE: Test na infekce bude zdarma

Konopiště bude patřit běžcům

Benešov - V unikáním prostředí této historické památky se totiž připravuje závod Mattoni Free Run, který nabídne trasu na 5 nebo 10km. "V našem závodu nejde o to být první, ale potkat se dalšími nadšenci, partou kamarádů a užít si nejen běh, ale také prostředí, ve kterém se celá akce uskuteční," říkají k závodu jeho organizátoři, kteří již tři roky pod záštitou Run Czech oficiálně organizují pravidelné výběhy po celé republice.

Václav Hudeček koncertoval v Louňovicích pod Blaníkem

Louňovice pod Blaníkem /FOTOGALERIE/ - Zatímco některé politické strany v sobotu 21. října večer slavily a jiné plakaly, Louňovice pod Blaníkem se nechaly okouzlit barokní hudbou. V rámci už 33. ročníku Podblanického hudebního podzimu vystoupil v louňovickém zámku světoznámý houslový virtuos Václav Hudeček. Spolu s ním si měli milovníci vážné hudby možnost poslechnout violoncellistiku Alžbětu Vlčkovou a Vivaldi Collegium Praha pod vedením koncertního mistra Jiřího Partyky.

Týnec byl produktivnější než Teplýšovice

Týnec nad Sázavou – V okresním fotbalovém derby I. B třídy, skupiny D, ukázal Týnec v domácím prostředí opět přívětivou tvář. Po debaklu v Jesenici 0:8 (na hřištích soupeřů má nejhorší skóre ze čtyř zápasů 2:25) by na svěřence trenéra Bubeníka nevsadil nikdo ani groš, zvláště když Teplýšovice hrají poměrně slušně. Jenže v Náklí vyhrál tříbrankovým rozdílem, když mu pomohla žalostná koncovka hostů.

Divišovská Jawa Vyšehořovice nepřejela

Divišov – Fotbalisté Divišova doma nenavázali v I. A třídě, skupině B, na výhru v Lysé nad Labem a po zásluze se všechny body stěhovaly do Vyšehořovic.