Souboj mezi trenérem Sezimového Ústí Lubošem Zákostelským a jeho synem Janem ve vlašimském dresu skončil výhrou mladého stopera, který je pod Blaníkem na hostování.

VLAŠIM – SEZIMOVO ÚSTÍ 1:0

V prvním poločase mělo zkušenější Sezimovo Ústí více ze hry, ale do vyložené šance se nedostalo. Na druhé straně se také nic neurodilo, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Po přestávce nastoupili za Vlašim zkušenější hráči a hned to bylo znát. Lépe kombinovali, dopředu byli nebezpeční, hlavně Strnad mohl po centrech několikrát zakončit.

Zápas nakonec rozhodla 68. minuta. Dlouhý pas Macka sklepl hlavou Janda na Matějku, který si míč zpracoval a pověsil ho pod břevno Sezimova Ústí. Jihočeši měli jednu příležitost na skórování, ale brankář Pokorný ji dobrým vyběhnutím zlikvidoval.

Trenér Vlašimi Tomáš Urban se radoval z první výhry v mužstvu pod Blaníkem. „Sezimák působil v první půli fotbalovějším dojmem, držel míče, byl kreativnější také proto, že měl na hřišti zkušenější hráče. My jsme ho ale v pevném bloku nepouštěli do šancí. Dozadu jsme hráli dobře, ale dopředu toho moc nevymysleli. Do druhé půle se naše hra, hlavně příchodem Macka, Strnada a Jandy rapidně zvedla, podrželi jsme balón a v prvních dvaceti minutách měli asi šest zakončení, z toho tři volaly po gólu. Nakonec Matějka po pěkné akci, ale z poměrně složité situace skóroval. V závěru hrál soupeř, ale při jediné šanci zasáhl výborně brankář Pokorný. Výhra mě těší, navíc jsme nedostali gól, protože obrana zahrála výborně.“

Branka: 68. Matějka. ŽK: 0:1. Poločas: 0:0.

Graffin Vlašim – I. poločas: Hanuš – Petrů, Macháček, Zákostelský, Průcha – Vl. Pokorný, Demeter, Kosak – Červenka, Jícha, Kolašinac.

II. poločas: D. Pokorný – Petrů, Macháček, Zákostelský, Průcha – Vl. Pokorný, Macek, Matějka – Janda, Strnad, Vojta.

V sobotu od 11 hodin hraje Vlašim přátelský zápas na umělé trávě na Lukách s ligovými Bohemians 1905.