Graffin Vlašim – Sparta Praha B 2:1

Vše podstatné z gólového vyjádření se událo během první půlhodiny. Skóre otevřel již ve 2. minutě hostující Putz po centru Poddaného. Domácí zahrozili Kotyzou, kterého vychytal Blažek. Ve 24. minutě, ale bývalou sparťanskou jedničku překvapil pěknou střelou Průcha. O chvíli později se k trestnému kopu postavil Kotyza a Blažek opět vytahoval míč ze sítě – 1:2.

Definitivní direkt mohla Sparta dostat vzápětí, když po ruce v pokutovém územní zahrával kanonýr Vlašimi Strnad penaltu, Blažek ale vystihl směr letu míče a vyrazil ho na roh.

„V prvních pěti minutách jsme ještě byli v kabině a soupeř nás potrestal. Po útlumu jsme asi od 12. minuty začali hrát, převzali iniciativu, dali nádherné góly Průchou a Kotyzou a do 40. minuty ovládali zápas, když definitivu mohl přidat Strnad, ale nedal penaltu. Bohužel dvě nucené střídání Mareše a Jandy nám ovlivnily rozestavění a naší hru,“ poznamenal kouč Vlašimi Roman Nádvorník k první půli.

Po přestávce pokračoval ofenzivní fotbal, ale dvakrát domácí Strnad (trestný kop a sólo) a Macek, ani na druhé straně Putz a Poddaný, již skórem nepohnuli.

„Ve druhém poločase jsme začali hrát odzadu a soupeř nás maličko přehrával, přesto jsme Spartu nepustili do vážnější šance, naopak jsme dvě Strnadem nedali. Proto jsme se až do konce strachovali o výsledek,“ oddechl si Nádvorník a děkoval: „Hráči zasluhují pochvalu, byla to obrovsky důležitá výhra. Odtrhli jsme se od spodku tabulky a diváci byli s výkonem spokojeni.“

Branky: 24. Průcha, 31. Kotyza - 2. Putz. Rozhodčí: Franěk - Marek, Paták. ŽK: Strnad - Nádeníček, Rada. Diváci: 935. Poločas: 2:1.

Vlašim: Toma - Vebr, Petrů, M. Nešpor, D. Nešpor - Janda (29. Macek), Mareš (39. Vrťo), Pokorný, Kotyza, Průcha (66. Norek) - Strnad.

Sparta Praha B: Blažek - Tomášek, E. Brabec, Rada, Doležal (84. Polom) – Frýdek, Mac, Mareš (71. Ujlaky), Podaný – Nádeníček, Putz (82. Jeřábek).