„Chceme vyhrát a udržet Spartu nejen na distanc, ale ještě si před ní udělat náskok,“ přeje si trenér Vlašimi Roman Nádvorník zvýšit šestibodový odstup do soupeře, ale zároveň varuje: „Zápas bude obrovsky těžký. Sparta se po výhře může dostat do hry, my naopak do pohody.“

V minulém kole porazili svěřenci Zdeňka Svobody, bývalého hráče Votic, doma Třinec 3:1, přesto zůstali poslední. „Hráči jsou na tom fotbalově dobře, ale dělají individuální chyby, což je dáno jejich mládím a nevyzrálostí. Někdy řeší věci v prostorech fotbalově, kde se ale tak nedají dělat a následně chybují,“ má Nádvorník soupeře přečteného.

O víkendu je však ligová přestávka a tudíž by mohlo béčko Sparty použít borce z áčka, jenže to hraje v sobotu v Sokolově pohárové utkání. „Kvůli poháru áčka asi nebude béčko tolik posílené. Přijedou asi se sestavou s mladíky, s kterou v zápasech nastupují. Uvidíme až podle soupisky před utkáním,“ míní kouč Nádvorník.

V týdnu před zápasem byl ve vlašimském táboře klid. „Rozebrali jsme si zápas s Ústím a vytknuli chyby, kterých by jsme se měli vyvarovat,“ hlásí kouč.
Kádr mužstva je v pořádku, do sestavy se může vrátit po trestu Lukáš Vebr a trenér čekal také na vyjádření disciplinární komise ohledně Vrťa. „Po zápase ve Znojmě napsal do zápisu o utkání delegát Krondl, že udělal likvidační zákrok (pozn. dostal od rozhodčího jen žlutou kartu). Již nemohl nastoupit proti Ústí,“ měl starost Nádvorník. Disciplinární komise na čtvrtečním zasedání udělila Vrťovi jeden zápas stop, který si již odstál s Ústím, takže na Spartu bude trenérovi k dispozici. Kouč Nádvorník také dodal, že sestavě rozhodne až po pátečním tréninku.

Vlašim by si chtěla před fanoušky napravit reputaci. Jenže v domácím prostředí se jí nedaří, když uhrála jen šest bodů z šestnácti, v sobotu se ale představí pod Blaníkem naposledy v roce 2011. „Mrzí nás, že se nám výsledkově tolik doma nedaří. V sobotu uděláme všechno proto, abychom vyhráli. Proto žádám fanoušky, aby nás nás v co největším počtu přišli povzbudit. Doufám, že my jim na oplátku uděláme radost a v posledním zápase doma zvítězíme a všichni budeme spokojeni,“ přeje si vlašimský stratég.