Trenér Vlašimi Roman Nádvorník je ale jiného názoru. „Oddechli, takhle bych to nedefinoval. Plno fanoušků a lidí okolo vlašimského fotbalu si neuvědomuje, že jsme v posledních šesti zápasech, dvakrát vyhráli, třikrát remizovali a prohráli jen doma s Čáslaví v 90. minutě. Takže naše bilance není špatná,“ zlobí se a přidává: „Fanouškům se nelíbí, že jsme body ztratili doma, ale remízy nás ubíjejí a ve tříbodovém systému jsou málo. Přesto neprohráváme a body děláme.“

Sobotní soupeř Vlašimi z Ústí nad Labem (hraje se od 14 hodin), myslí navíc, a to na návrat do 1. ligy. V současné době jsou Severočeši na druhém, postupovém místě, se stejným počtem bodů jako první Bohemians Praha, a tak do zápasu ve Vlašimi vstupují jako favorit. „Čeká nás těžký zápas. Musíme mít zabezpečenou obranu a nedělat chyby. Soupeř je neproduktivnější ve II. lize, nastřílel nejvíce gólů a hraje s kádrem, s kterým až na malé výjimky nastupoval v lize. Kvalitu a zkušenosti z první ligy prodává na úrovni druhé,“ varuje Nádvorník.

Ústí již v lize předvádělo útočný fotbal, i když nakonec spadlo. Stejně ofenzivně se prezentuje i ve druhé lize, když nastřílelo jasně nejvíc branek (29), na druhou stranu inkasovalo 20 gólů (čtvrtý nejhorší tým). „Na Ústí je sympatické, že chce hrát, ať venku nebo doma, útočný fotbal. Má vyrovnané mužstvo, bez větších hvězd. Čekám kvalitní zápas, který si oba mančafty i diváci užijou,“ věří vlašimský kormidelník.

Fotbalisté zpod Blaníka také vyznávají útočný fotbal, i když se jim moc v koncovce nedaří. Jen nejlepší kanonýr soutěže Miloslav Strnad je s osmi góly výjimkou. „Minulou sezonu bylo rozděleno střílení branek na Bálka, Jungra a Strnada. Teď to leží jen na Strnadovi a bylo by dobré, kdyby se k němu někdo přidal,“ vyzívá hráče Nádvorník, protože druhým nejlepším střelcem Vlašimi je Kotyza se dvěma góly.

Vítězná sestava se většinou nemění, ale trenér Nádvorník musí udělat jednu nucenou změnu. Obránce Lukáš Vebr inkasoval čtvrtou žlutou kartu a má tedy volno. Na druhé straně za stejný prohřešek, pyká také obránce Ústí Ladislav Benčík. „Je to jedna jedna, oběma týmům chybí obránci,“ směje se Nádvorník a dodává k sestavě: „Budeme asi řešit jen zastoupení za Vebra. Ostatní jsou připravení, mají chuť hrát a chceme Ústí porazit. Máme z čeho vybírat a doufám, že se rozhodneme pro správnou sestavu.“