Znojmo – Graffin Vlašim 0:2

Fotbal moc krásy nepřinesl. Znojemští sice měli více ze hry, ale střeleckou mušku vychýlenou a i štěstí jim nepřálo, když při střele Pacandy zazvonila tyč a hlavičku Vašíčka zastavilo břevno vlašimské branky a stejný hrál po závaru zamířil těsně vedle.

Hosté ale mají ve svém středu kanonýra Strnada. Ten nejdříve vyzkoušel kvality brankáře Hrubého. Ve 23. minutě se již radoval, když zakončil z první rychle rozehraný trestný kop a následný centr.

Po přestávce hosté dobře bránili a domácí byli bezzubí. A když v 63. minutě Strnad rozvlnil znojemskou síť podruhé, bylo rozhodnuto. Domácí již na zvrat neměli sílu.

Znojemský trenér Bohumil Smrček byl zklamaný. „Hrál se úplně jiný fotbal než minule, kdy bylo hodně šancí a zápas byl skvělý. Teď nebylo moc příležitostí. V prvním poločase se nám nedařilo v koncovce, když jsme si vypracovali šance a nastřelili dvě tyčky. Rozhodil nás první gól Vlašimi z metrového ofsajdu, který postranní rozhodčí Tacina neviděl, což ovlivnilo celé utkání a přispělo to zbytečně k hektickému utkání. Vlašim je kvalitní soupeř, který se poté zatáhl hrál chytře na brejky a po individuální chybě našeho obránce jsme dostali druhý gól a bylo hotovo.“

Vlašimský kouč Roman Nádvorník byl po zápase spokojený. „Do utkání jsme vstoupili dobře a během patnácti minut jsme měli dvě gólové šance. Pak jsme pustili Znojmo do hry a stálo při nás trochu štěstíčko, když soupeř dal tyčku, břevno a jedna šance šla vedle. Hráli jsme ale zodpovědně zezadu s rychlou přechodovou fází do brejku, což se nám dařilo. Ve druhém poločase jsme již nepustili domácí do šance, přidali jsme druhý gól a měli zápas pod kontrolou.

Branky: 23. a 63. Strnad. Rozhodčí: Proske - Handlíř, Tacina. ŽK: Mička, Yonov - Mareš, Kotyza, Vebr, Vrťo. Diváci: 605. Poločas: 0:1.

Znojmo: Hrubý - Hříbek, Yonov, Mička, Sukup (74. Podzemský) - Lukáš (67. Trnovec), Lacko, Hnaníček, Zifčák - Pacanda, Vašíček.

Vlašim: Toma - Vebr, Petrů, M. Nešpor, D. Nešpor - Janda (78. Vrťo), Kotyza, Mareš, Pokorný (88. Radosta), Norek - Strnad (90. Vojta).