Sokolov – Graffin Vlašim 0:1

Domácí byli v utkání favoritem a po celý zápas marně dobývali hostující branku. Vypracovali si několik brankových příležitostí, nastřelili dvě tyčky, ale skórovat se jim nepodařilo.

Hosté, kteří se soustředili po celý zápas na poctivou defenzivu, působili v útoku prakticky neškodným dojmem. Přesto si ze Sokolova nakonec vezou tři body. V 88. minutě se totiž Mareš opřel z trestného kopu do míče a parádní střelou z 30 metrů přímo do šibenice, která by zcela jistě mohla aspirovat na gól měsíce, vystřelil výhru Vlašimi.

„Ve všech zápasech, kromě jednoho, jsme soupeře přehrávali, ale vždy jsme po laciných chybách prohráli. Teď jsme to zkusili změnit. Chtěli jsme hrát zezadu, víc to zavřít, podnikat brejky, nepustit Sokolov do jeho útočné hry a přikrýt Mliku s Čadou, kteří hrají velice dobře. Myslím, že se nám to povedlo,“ zářil trenér Vlašimi Roman Nádvorník a dodal k zápasu: „V prvních dvaceti minutách jsme měli i štěstí při gólových šancích Sokolova. Poté už to byla hra od vápna k vápnu, měli jsme dva brejky, které jsme také neproměnili. Druhý poločas jsme poctivě odbránili a dali nádherný gól, který utkání rozhodl. Přežili jsme také dvě sokolovské stoprocentní šance. Utkání by více slušela remíza.“

Branky: 88. Mareš. Rozhodčí: Nenadál - Jiřík, Pilný. ŽK: Čada, Glaser - D. Nešpor, Toma. Diváci: 1323. Poločas: 0:0.

FK Baník Sokolov: Buček - Dřížďal (K), Dvorník, Hájovský, Hanzlík - Glaser (67. Dvořák), Vrtělka, Šindelář, Čada (57. Šilhan), Vaněček - Mlika (80. Benda)

FC GRAFFIN Vlašim: Toma - Vebr, M. Nešpor, Petrů, D. Nešpor - Mareš, Kotyza, Macek (60. Pokorný), Norek, Vojta (46. Vrťo) - Vukovič (90. Radosta).