Graffin Vlašim – FC Brno 1:1

Utkání se muselo divákům líbit. Domácí stratég Nádvorník změnil z minulého kola sestavu, když největší změny byly v záloze, kde zůstal jen Macek, v útoku dostal šanci Vukovič na úkor Vrťa.

Od začátku se hrál ofenzivní fotbal, první zahrozil hostující Simerský, ale Toma byl na místě, na druhé straně Strnad protáhl Bureše. Vlašim v následujícím čase byla aktivnější, ale střely Kotyzy, Strnada ani standardní situace gólový efekt nepřinesly. Ve 24. minutě se probudili i hosté, ale Doležal ve dvou loženkách zklamal, v první ho vychytal Toma, druhou trestuhodně zahodil.

První gólový moment přišel v 37. minutě. Kotyza vyslal krásný pas na Strnada, a ten s pomocí břevna otevřel skóre – 1:0. Vzápětí stejný hráč po kombinaci mohl zvýšit, ale Bureš byl proti. Těsně před odchodem přišel důležitý okamžik. Rozhodčí Jílek neviděl zákroky na Macka a Kotyzu jako penaltové, z protiútoku a následné standardní situace vyrovnal Šamánek.

„Hráli jsme dobře, byli jsme lepší a soupeř hrozil jen z brejků, kdy nahoře dokázal udržet míče díky Švancarovi a přesné rozehrávce Kolouška. Vytvořili jsme si šance a zákroky na hranici penalty, které bohužel nebyly odpískané, dali jsme i gól. Bohužel jsme po standardní situaci a faulu na Nešpora, inkasovali branku,“ dodal k prvnímu poločasu trenér Vlašimi Roman Nádvorník.

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí a měli více ze hry a Vukovičova rána skončila od břevna za (čarou?), ale gól se nepískal. V 54. minutě fauloval nevybíravě hostující Tomeček a rozhodčí Jílek ho poslal předčasně do kabin. V přesilovce domácí tlačili, vytvořili si šance a závary, ale Bureše již nepřekonali.

„Druhá půlka byla jednoznačně v naší režii, ale bohužel jsme nebyly schopni ani po vyloučení vstřelit vítězný gól. Hrálo se na jednu bránu, Brno v deseti lidech bránilo, my jsme útočili, ale nepodařilo se nám dotlačit míč do sítě. Když už jsme dali gól Vukovičem, tak rozhodčí rozpažil, hrálo se dál, když míč šel evidentně od břevna do branky,“ zlobil se vlašimský kouč a shrnul celý zápas: „Jsme velice zklamaní a ztratili jsme dva body.“

Branky: 37. Strnad - 45. Šamánek. Rozhodčí: Jílek - Urban, Štěrba. ŽK: Buchta, Doležal, Polák (všichni Brno). ČK: 54. Tomeček (B). Diváci: 850. Poločas: 1:1.

Graffin Vlašim: Toma - Vebr, M. Nešpor, Petrů, D. Nešpor - Mareš, Kotyza, Macek, Norek (57. Vojta) - Strnad, Vukovič (77. Vrťo).

Zbrojovka Brno: Bureš – Pašek, Simerský, Polák, Kasálek – Šamánek, Buchta, Koloušek (75. Král), Tomeček – Švancara (59. Fall), Doležal (81. Došek).