Vlašim – České Budějovice 0:3

Úvod zápasu rozhodl o postupujícím do třetího kola. Domácí nastoupili ustrašeně, čehož ligista z Budějovic využil. První varování pro Vlašim přišlo od Benáta, který z hranice penalty trefil tyč. O chvíli později podcenil domácí stoper D. Nešpor dlouhý balón, následně fauloval štírka Ondráška a Otepka z penalty skóroval. Druhý úder Dynama měla na svědomí útočná dvojice: Stráský od brankové čáry naservíroval balón, jak na zlatém podnose Ondráškovi, který již neměl problém trefil prázdnou branku. Domácí se poté oklepali a hosty jakoby branky uspokojily. Vyrobili chyby jako v lize, jenže Vebr, Kolašinac ani Jícha osamoceni před gólmanem (nemusel zasahovat) je nepotrestali jako hráči Sparty a Dukly.

„Vstup do zápasu mě mrzí, udělali jsme individuální chyby a dostali dva góly, které nás položily. Pak jsme ještě do přestávky šli třikrát sami na bránu, ale bohužel jsme kontaktní gól nedali. Hra z naší strany byla dobrá, ale bez gólu,“ smutnil trenér Vlašimi Roman Nádvorník po prvním poločase.

Českobudějovický kouč Jiří Kotrba si oddechl: „Naštěstí jsme měli dobrý úvod, poté jsme přenechali iniciativu domácím, kteří se snažili a dvě šance neproměnili. Zlobil jsem se na svoje hráče, že se uspokojili a hráli údržbu. Domácí nás mohli potrestat gólem, dostali by chuť a víte, jak jsou utkání, zvláště pohárová, ošidná.“

Po přestávce již Českobudějovičtí kontrolovali hru a domácí do větších šancí nepustili, střely Macka, Průchy a hlavička Petrů se nevešly mezi brankové tyče. A tak brankář Křížek musel zasahoval jen proti nečekanému zásahu vlastního hráče Chirkina. Na druhé straně se hosté snažili z brejků o definitivu, ale dvakrát Benát hlavou po rohu Otepky, osamocený Sandro a Stráský z malého vápna stavem nepohnuli. To se povedlo až střídajícímu Němcovi, který dotlačil míč do sítě po centru Sandra a střele Otepky.

„Do dvacáté minuty druhého poločasu jsme chtěli dát kontaktní gól, což se nepovedlo. Soupeř si poté už postup pohlídal a zápas se jen dohrál,“ poznamenal Nádvorník a dodal k sobotnímu domácímu zápasu se Zlínem: „Sestava se určitě změní a dostanou šanci další hráči. Bude to velice těžký zápas.“

Hostující Jiří Kotrba dodal ke druhému poločasu: „Vypracovali jsme si tři jasné šance a škoda, že jsme nedali třetí gól dříve, aby byl pro nás zbytek zápasu jednoduchý. Podle našich statistik je asi, na počet šancí, třígólový rozdíl odpovídající,“ byl spokojený, ale Vlašimské chválil: „Postup mě těší, ale domácí musím pochválit. Srdnatě bojovali, snažili se a mají dobré fotbalisty například Kotyzu, kterého znám z Jablonce, kde hrál s mým synem za žáky. Jsou zde hráči, kteří můžou hrát ligu a mají emotivního, šikovného trenéra, který je dobře připravil.“

Branky: 16. Otepka (z PK), 22. Ondrášek, 90. Němec. Rozhodčí: Příhoda. ŽK: Kolašinac, Macek, Strnad – Bakala, Němec. Diváci: 845. Poločas: 0:2.

Graffin Vlašim: Toma - Mareš, D. Nešpor, J. Petrů, Vebr – Kolašinac (60. Průcha), Macek, Pokorný (68. Radosta), Kotyza – Jícha, Matějka (46. Strnad). Trenér: Roman Nádvorník.

České Budějovice: Křížek – Pecka, Lengyel, Novák, Bakala – Benát (54. Chirkin), Rýdel, Otepka, Klesa (79. Sandro) – Ondrášek (89. Němec), Stráský. Trenér: Jiří Kotrba.