FK Varnsdorf – Graffin Vlašim 0:1 (0:0)

První půle přinesla spíše taktickou bitvu a žluté karty, než šance a útočný fotbal. Varnsdorf měl sice více ze hry, ale bez větší brankové příležitosti. Svěřenci Aleše Křečka zahrávali několik rohových kopů, které vlašimská defenziva uskákala.

„Do zápasu jsme vstoupili aktivně, bohužel větší šanci jsme neměli. Jen velký počet standardních situací, ale nic z nich nebylo,“ poznamenal trenér FK Aleš Křeček. S čímž souhlasil i kouč Vlašimi Roman Nádvorník. „Dobře jsme vstoupili do zápasu, ale postupem času přebíral iniciativu Varnsdorf a my jsme měli problém podržet balón. Přesto ase ale hrálo bez šancí od vápna k vápnu.“

Druhý poločas přinesl čekaní na branku, která měla rozhodnout. Přes tisíc fanoušků se nakonec branky dočkalo. V 62. minutě se prosadil po chybě domácích a krásné nahrávce Strnada střídající Matějka, který na trávníku pobyl necelou minutu – 0:1. „Byli jsme na míči, ale ten jsme ztratili. Strnad pak krásně nahrál Matějkovi, nám zaspal levý obránce a bylo zle,“ smutně líčil Křeček brankový moment.

V 74. minutě mohli domácí vyrovnat, ale bombu Matějova skvěle lapil brankář Toma. Pojistku mohl dát hostům Strnad, ovšem v jasné šanci zklamal.

„Je to škoda. Chtěli jsme vstoupit do ligy jinak, průběh utkání spíše odpovídal remíze. Soupeř dobře bránil, my jsme měli míč více na kopačkách, ovšem velké šance nebyly. Někteří hráči byli až moc nervózní, když nedáte branku, tak prostě nemůžete vyhrát. Doufám, že do dalšího utkání už bude vyřízeno vše kolem Cany a Hikspoorse,“dodal Křeček.

Kouč Nádvorník byl spokojenější: „Po přestávce jsme hráli v bloku, čekali na soupeře a povedl se nám jeden brejk. Pak jsme zodpovědně bránili a soupeře pustili jen do jedné šance, kterou Toma chytil. Remíza by asi slušela zápasu víc, ale za nasazení a bojovnost a bezchybný výkon v obranné fázi jsme si výhru zasloužili.“

Branky: 62. Matějka. Rozhodčí: Kocourek – Mencl, Blažej. ŽK: Kotiš, Rudnytskyy, Procházka, Martan – Janda, Průcha, Kotyza. Diváci: 1025.

Varnsdorf: Porcal – Martan, Pimpara, Hauer, Koblížek – Jakobovský, Kotiš, Chod (80. Mach), Jordák (60. Matějov), Rudnytskyy - J. Procházka.

Vlašim: Toma - Vebr, Petrů, D. Nešpor, Mareš - Janda (70. M. Nešpor), Kotyza, Pokorný, Průcha (84. Norek) - Strnad, Vrťo (61. Matějka).