Trenér Roman Nádvorník společně se svými asistenty Vladimírem Koutem a nováčkem Pavlem Chuchlou přivítal na prvním tréninku celkem 24 fotbalistů. „Přivedl jsem si nového asistenta Pavla Chuchlu, který trénoval naposledy v Sázavě a dokázal s ním postoupit do I. A třídy,“ řekl o svém novém asistentovi Roman Nádvorník, který také přivítal několik nových hráčů - Tomáše Vrťa z Baníku Ostrava, Petra Mareše ze Slavie Praha, Marka Abramoviče a Jasmina Kolašinače ze Srbska a také Davida Radostu z Dukly Praha. „Během týdne ještě dorazí zhruba čtyři hráči,“ řekl Nádvorník.

Na prvním tréninku se již nehlásili hráči, kterým skončilo hostování. Jedná se o Libora Tafata, Miloslava Strnada, Vladimíra Bálka, Bohumila Nádeníčka, Luďka Frydrycha, Vojtěcha Kulovaného, Davida Norka a Damira Zlomisliče. „Někteří se s námi vracejí do přípravy, protože projevili zájem zde zůstat, jako například David Norek,“ upřesnil Nádvorník.

Z fotbalistů, kteří byli kmenovými hráči se na prvním tréninku neobjevil Martin Schuster, který v klubu neprodloužil smlouvu, Lukáš Droppa odešel výměnou za Tomáče Vrťa do Baníku Ostrava a Marek Nešpor se k týmu připojí později. S týmem se také připravuje Daniel Nešpor, kterému skončilo hostování na Slovácku.

Všech čtyřiadvacet hráčů, kteří se trenérům hlásili, se v půl páté vydalo na hřiště a pod taktovkou tria Nádvorník, Chuchla a Kout absolvovali první trénink. „Dnešní trénink byl takový seznamovací, abychom si řekli co a jak, ale od zítra začnou hráčům galeje,“ pousmál se trenér Nádvorník.

Hráče Vlašimi čeká opravdu pestrý program. Již ve středu od 11 hodin na hřišti v Nymburku odehrají přípravný zápas s Libercem a v sobotu hráče čeká Hradec Králové.

JIŘÍ PAÝR