Graffin Vlašim – Sezimovo Ústí 2:1

Zápas začal pro domácí tragicky a než se rozkoukali zavěsil míč Kočí pod břevno po po přistrčení od Vukadinoviče. Vlašim se začala tlačit za vyrovnáním, hosté hrozili brejky a jeden z nich mohl zužitkovat Jasanský, ale zakončení se mu nezdařilo. Po čtvrt hodině se mohli radovat i domácí fanoušci, ale Strnadova dělovka si cestu do sítě nenašla. Hosté rozbíjeli vlašimské útoky častými fauly a po jednom z nich se ve 23. minutě prosadil na zadní tyči číhající Matějka, který s menší dávkou štěstí skóre srovnal. Po vyrovnání skóre diváci sledovali především souboj brankářů. Nejprve se blýskl domácí Frydrych proti šanci Jasanského a na druhé straně vychytal senzačně Strnada Fryšták. Ve 43. minutě se do šance prodral Vukadinovič a opět jej vychytal skvělý Frydrych. Nadáš - dostaneš! Toto otřepané pořekadlo se ve Vlašimi potvrdilo, když se z následného protiútoku dokázal tváří tvář proti Fryštákovi prosadit Tafat - 2:1.

Druhý poločas začala Vlašim útokem, který byl zastaven nedovoleným zákrokem, ale z následného přímého kopu domácí nic nevytěžili. Na druhé straně pálil z rohu vápna Vukadinovič, ale Frydrych byl pozorný. Poté se diváci ve Vlašimi žádné velké podívané nedočkali. Jen střelu Strnada po přiťuknutí Tafata zblokoval vracející se obránce a následný pokus o dorážku překazil vyběhnutím Fryšták. Hosté odpověděli Dobalem, který osamocený na vápně přestřelil. V závěru zápasu se již diváci nedočkali ničeho zajímavého.

„Po nešťastném vstupu do utkání se nám nakonec podařilo do poločasové přestávky zápas otočit, čehož si hodně cením. Chyba byla, že se nám nepodařilo dát ještě další branku, ale nesmíme přehlížet šance soupeře a vynikající výkon Frydrycha, který nás podržel,“ pochvaloval si pro klubový web vlašimský lodivod Boris Kočí.

Naopak trenér Sezimova Ústí Luboš Zákostelský se zlobil. „Prohráli jsme zaslouženě, jelikož jsme nedokázali proměnit vyložené šance, tak logicky nemůžeme pomýšlet na úspěch, nehledě na to, že jsme udělali dvě hrubé chyby, které dokázala Vlašim potrestat,“ a dodal s úsměvem: „S umístěním nemůžeme být ještě spokojeni, jelikož není konec sezony. Zajíce budeme počítat až po honu.

Branky: 23. Matějka, 44. Tafat - 1. Kočí. ŽK: Krmpotič - Ciferský, Javorek. Rozhodčí: Ochotnický - Lhoták, Pilný. Poločas: 2:1.

FC Graffin Vlašim: Frydrych - Nešpor, J. Petrů, Krmpotič, Schuster - Matějka (69. Janda), Zlomislič, Vebr, Průcha - Strnad (78. Nádeníček), Tafat.

Spartak Sezimovo Ústí: Fryšták - Knakal, Novák, Nesvadba, Rožboud (30. Hric) - Kočí (72. Dobal), Javorek, Ciferský, Jasanský - Horka (55. Mach), Vukadinovič.