Znojmo - Vlašim 3:0

Prohra, kterou si fotbalisté Vlašimi vezou ze Znojma, je připravila o druhé místo v tabulce. Hosté měli míč často v držení, ale nebyli schopni si vypracovat pořádnou šanci. To Znojmo mohlo jít do vedení už v úvodu utkání, kdy Kováč hlavičkoval přímo do brankáře. „Věděli jsme, že Vlašim je velmi dobrý soupeř. Potvrzovala to zejména v prvním poločase, kdy byli hráči v pohybu, hráli na jeden dotyk, agresivně. My jsme se těžko dostávali do hry,“ poznamenal znojemský trenér Bohumil Smrček.

Do vedení dostal Znojmo šťastný gól. K Nepožitkovi přiletěla nepovedená střela a ten před bránou s klidem zavěsil míč do vlašimské svatyně. Hosté ale v aktivitě nepolevili a dál bojovali. „Odehráli jsme nešťastné utkání. Domácí se dostali celkem brzo do vedení, ale my jsme nesložili zbraně. Zvýšili jsme aktivitu, vypracovali si šance,“ viděl zápas trenér Vlašimi Boris Kočí.

Jako zásah jedovatým šípem zapůsobil na hráče Vlašimi druhý gól Znojma na začátku druhého poločasu. Úspěšným střelcem byl Kováč. „Do druhé půle jsme šli s tím, že zápas budeme chtít otočit, ale bohužel domácí dali druhý gól. Potom jsme hráli vabank a už to byl takový bláznivý zápas,“ hodnotil vlašimský trenér.

Na hřišti tak začali vládnout domácí a výsledkem byl třetí gól. Nepožitek měl na kopačkách střelu na bránu, ale viděl lépe postaveného Kováče, před kterým byla zcela prázdná brána, a ten nezaváhal. „Do druhého poločasu jsme si řekli, že musíme být víc agresivní a dávat soupeři méně prostoru, abysme narušovali jeho kombinaci. Místy jsem je přehrávali,“ říkal spokojeně znojemský lodivod.

Ke konci zápasu ještě vlašimský gólman Frydrych vyběhl proti Nepožitkovi, který ho obešel a odcentroval míč na Krajčičovu hlavu, ale chorvatský záložník branku přestřelil.

Branky: 49. a 63. Kováč, 24. Nepožitek. Rozhodčí: Ochotnický – Tacina, Adámková. ŽK: Trnovec, Lukáš – Bálek, Droppa, Nešpor. Diváci: 859. Poločas: 2:0.

Znojmo: Šustr – Hříbek, Trnovec, Jonov, Kazár – Lukáš (75. Sukup), Hnaníček, Lacko, Nepožitek (81. Podzemský), Krajičič – Kováč (83. Mička). Trenér: Smrček.

Vlašim: Frydrych – Schuster, Nešpor, Krmpotič, Petrů – Kotyza (18. Vebr), Droppa, Zlomislič, Průcha (70. Nádeníček) – Bálek, Strnad. Trenér: Kočí.

ROMANA HOLIŠOVÁ