V předchozích třech duelech vždy dokázala Vlašim Baník Most porazit v poměru 2:0, a tak bylo otázkou, zda se tato pomaluji již tradice zachová.

Zápas začal pěkně zostra. Už v desáté minutě se po přímém kopu, který byl odpískán za faul na útočníka Strnada, prosadil Bohumil Nádeníček – 0:1. Stalo se tak po velkém závaru před mosteckou brankou, o gólu navíc hlavního sudího informoval postranní rozhodčí.

Netrvalo to dlouho a bylo srovnáno. Po rohovém kopu Jendruščáka přizvedl balon hlavou Bednář a krásnými nůžkami srovnal Danoski – 1:1. Obě mužstva měla následně vbrzku možnost skórovat podruhé, ale jak vlašimský stoper Petrů, tak i domácí Hofmann neuspěli. Těsně před dvacátou minutou mohl svou druhou branku v sezoně vstřelit Martin Kotyza, ale z dálky z přímého kopu mířil jen těsně vedle.

V dalších minutách se hra po bláznivém úvodu uklidnila, přesto padnul již třetí gól v utkání. Po faulu na Nádeníčka vymetl z dálky šibenici z přímého kopu Miloslav Strnad – 1:2. V závěru prvního poločasu se již nic závažného nestalo, a tak po prvním dějství vedl Graffin 2:1.

Domácím se po jedenácti minutách hry ve druhém dějství podařilo znovu vyrovnat. Po hlavičkovém souboji balon propadl na zadní tyč k Danoskému, který vstřelil svou druhou branku v utkání – 2:2. Most si moc dlouho srovnávací branky neužil a Vlašim byla znovu ve vedení. Po šesti minutách se na centr zprava sápal Zlomislič, před nímž však zasáhl gólman Paleček. Následně byl však u balonu jako první Lukáš Droppa, který dokázal míč dotlačit do brány – 2:3.

Zvýšit vedení svého týmu na dvě branky mohl poté Kotyza, ale sám proti Palečkovi selhal. Skórovat se hned nato nepodařilo z protiútoku ani Rusetskému, který nastřelil jen tyč Frydrychovy brány. Stoprocentní šanci vyrovnat měl v 71. minutě také Hofmann, ale balon nedokázal hlavou procpat do brány.

Domácí se v závěru utkání snažili o vyrovnání a zisk alespoň jednoho bodu. Blízko tomu byl střídající Jedinák, který však gólmana Frydrycha neprostřelil. V 88. minutě mohl Graffin hovořit o velkém štěstí. Hofmannův přímý kop Frydrych vyrazil jen před sebe a dobíhající Rusetski trefil pouze břevno prázdné branky Vlašimi. Rozhodčí po devadesáti minutách hry nastavil jednu minutu navíc, ve které se Graffinu podařilo již udržet své vedení a mohl tak slavit první jarní body.

Branky: 12. a 56. Danoski – 10. Nádeníček, 35. Strnad, 62. Droppa. ŽK: Běloušek, Danoski – Zlomislič. Rozhodčí: Jílek – Štěrba, Koval. Poločas: 1:2.

FK Baník Most: Paleček – Jendruščák, Lafrance, Běloušek, Knakal – Rosendo (46. Rusetski), Schut, Hofmann, Danoski (70. Jedinák) – Bednář, Franěk (56. Badalyan).

FC GRAFFIN Vlašim: Frydrych – Nešpor, Petrů, Krmpotič, Norek (81. Schuster) – Kotyza, Droppa, Zlomislič, Průcha (90. Janda) – Strnad (86. Bálek), Nádeníček.

FRANTIŠEK BOREK