Sezimovo Ústí – FC Graffin Vlašim 2:5

Domácí vstoupili do utkání lépe, neboť se v 9. minutě po hraniční ofsajdové situaci dostalo hlavičkou do vedení. Ústečtí byli nadále častěji u balonu a Graffin dlouho do ničeho nepustili. Až v 23. minutě se za obranou Spartaku objevil Nádeníček, který úspěšně přeloboval vyběhnuvšího gólmana. Do vedení se Vlašim mohla dostat o chvíli později, ale střelu Droppy z hranice šestnáctky gólman kryl. Přesto se hosté do poločasu dočkali branky, když Strnad proměnil penaltu po ruce domácího hráče. Do konce poločasu ještě domácí rozehráli nebezpečnou standardní situaci, ale balon proletěl těsně kolem brány, na druhé straně se snesl centr Kotyzy na břevno.

Druhé dějství zahájil nebezpečnou střelou netradičně pravou nohou Průcha, ale zamířil vedle. V 53. minutě domácí propadli, balon se dostal na pravou stranu ke Strnadovi, který nasprintoval do vápna a přehodil gólmana – 1:3. Ústečtí však za dvě minuty snížili, když nový brankář Vlašimi Kulovaný nedokázal vyrazit střelu mimo tyče. Aktivní Strnad měl posléze dvě obrovské šance skórovat, ale buď střílel těsně vedle, nebo skvěle zasáhl domácí brankář. Ve třetím případě již Strnad nezakončoval sám a vybídl Vebra, který krásnou střelou k tyči upravil stav na 2:4. V závěru utkání hledal ve vápně Průcha Jíchu a míč nakonec těsně minul domácí bránu. Přesto se kanonýr béčka vlašimi prosadil, když povedenou střelou dva metry za šestnáctkou rozvlnil popáté ústeckou síť. V nastavení přesprintoval Průcha obránce, ale brankář Slavík se nenechal obstřelit.

„Zápas hodnotím celkem pozitivně. Hráče chválím především za to, že dokázali zápas otočit a dotáhnout jej do vítězného konce. Výkon brankáře Kulovaného byl také dobrý, až na ten druhý gól, který bych přičetl jemu, ale u prvního gólu mu nemohu nic vyčítat,“ nechal se po zápase slyšet pro náš klubový web trenér Vlašimi Boris Kočí.

Branky: 10. Simr, 55. Rožboud - 23. Nádeníček, 28. (pen.) a 53. Strnad, 80. Vebr, 90. Jícha. ŽK: Martínek (Spartak). Diváci: 60. Poločas: 1:2.

FK Spartak MAS Sezimovo Ústí: Varyš (45. Slavík, 75. Soustružník) - Mašek (70. Holub), Hric (45. Martínek), Novák (75. Hric), Bekrič (45. Rožboud) - Cíferský (70. Pavličko), Vukadinovič (45. Kočí), Kostečka (45. Javorek), Jasanský (45. Horka) - Mach (45. Punčochář), Simr (65. Rosůlek).

FC Graffin Vlašim: Kulovaný - Nešpor, Krmpotič, J. Petrů, Schuster (87. Švamberg) - Kotyza (75. Vebr), Droppa, Stejskal (67. Janda), Průcha - Strnad (83. Jícha), Nádeníček (75. Tafat).

FRANTIŠEK BOREK