Nový trenér Matejka se tedy ani napočtvrté nedočkal výhry.

FC GRAFFIN Vlašim – FC Zenit Čáslav 2:3

Domácí fotbalisté naskočili do zápasu s jediným cílem – po předešlých neúspěších konečně zvítězit. Od prvních minut to vypadalo nadějně. Vlašim si vyprodukovala několik slibných akcí, které brankou neskončily. Přesto v 17. minutě po ojedinělé akci utekl domácí obraně Racko a poslal hosty do vedení – 0:1. Graffin si poté do konce prvního dějství nevytvořil žádnou velkou šanci a přítomní fanoušci si připomínali utkání se Sokolovem.

Krátce po zahájení druhého dějství se na hranici vápna dostal k balonu Strnad, v šestnáctce si jej přehodil na levou nohu a vyrovnal na 1:1. Vzápětí aktivní Kotyza hledal na zadní tyči střídajícího Bukače, ale před ním velmi dobře zasáhl obránce Zenitu. V 51. minutě byl ve stoprocentní šanci Droppa po akci Kotyzy se Strnadem, ale před prázdnou bránou pouze trefil druhého jmenovaného.

Vlašim se nakonec přece jen dostala do vedení, když v 52. minutě uměrnil Strnad míč do sítě po centru ze strany – 2:1. Domácí vedení trvalo jen devět minut. Pak hostující Prášil zahrával přímý kop a na zadní tyči se prosadil Dragoun – 2:2. O chvíli později bylo pro Vlašim hůře. Nejdříve Kunášek střílel těsně vedle a po dalším centru se hlavou k tyči prosadil Kopic – 2:3.

Jedinou šanci na vyrovnání si Graffin vytvořil v 73. minutě, kdy centr na Kotyzy, za pomoci brankáře Bárty, poslal těsně nad bránu hlavou Petrů. Domácí Graffin si v závěru utkání již žádnou šanci nevypracoval, a tak hosté bojující o záchranu slavili na závěr podzimu cenné vítězství.


Branky: 48. a 52. Strnad – 17. Racko, 61. Dragoun, 63. Kopic. Bez karet. Rozhodčí: Jech – Vysloužil, Dobrovolný. Diváci: 740. Poločas: 0:1.

FC GRAFFIN Vlašim: M. Jícha – Nešpor (33. Vebr), Krmpotič, Petrů, Schuster – Kotyza (74. Janda), Jungr, Droppa, Průcha – Strnad, Bálek (46. Bukač).

FC Zenit Čáslav: Bárta – Haniak, Ptáček, Kotrba, Kunášek, Racko (68. Špidlen), Šisler (85. Růžička), Prášil, Dragoun, Kopic, Šturma (90. Breite).

FRANTIŠEK BOREK