Vysočina Jihlava – Graffin Vlašim 1:0

Zápas začal opatrně, jediný vzruch přinesl průnik Jungra před Svobodu, ale hostující kapitán poslal míč jen do boční sítě jihlavské branky. Domácí se poprvé výrazněji před Jíchou prosadili až v 10. minutě. Nejprve se Dort ochotným pádem domáhal nařízení penalty, o pár sekund později tvrdě vypálil. Hostující gólman Jícha míč vyrazil jen ke Krutému, jenž poloprázdnou branku vysoko z deseti metrů přestřelil. Za dvě minuty vrátil míč před branku po přetaženém centru Gavrič, Dort ze šesti metrů trefil jen nohu padajícího Jíchy. Tyto momenty Vysočinu nastartovaly a začalo se hrát převážně na polovině Graffinu. Veselý však po pěkném průniku Dolejše vhodný moment ke střele prováhal, a tak mohlo udeřit na druhé straně. Po velehrubce ve středu domácí obrany šel ve 22. minutě zcela sám na Svobodu Jungr, brankáři udělal kličkou, ale poté ze tří metrů nepochopitelně netrefil zívající branku Jihlavy! Po půl hodině hry málem skóroval Bálek, ale do vlastní branky. Krutého přímý kop hlavičkou tečoval do protisměru pohybu Jíchy, naštěstí pro hosty ale také pár centimetrů vedle levé tyče. Ve 33. minutě se diváci přece jenom branky dočkali. Šimonek vyhrál hlavičkový souboj, míč sklepl nabíhajícímu Dortovi a jeho volej z pětadvaceti metrů skončil v šibenici bezmocného Jíchy – 1:0.

Do druhého poločasu udělali hosté jednu změnu v sestavě, ale na obrazu hry se to příliš neprojevilo. Domácí pokračovali v útočné aktivitě. Ve 54. minutě měl na kopačce pojistku Dort, který z malého vápna netrefil branku po krásné akci a přihrávce Dolejše. Po dalších sto dvaceti sekundách Dort dokázal to samé podruhé. A svůj hattrick zmaru dokončil domácí kapitán v 65. minutě. Tecl po pár vteřinách na hřišti utekl po levé straně, ve vápně našel Dorta, který v rychlosti zapomněl míč za sebou. Vlašim díky nepřesnosti domácích v koncovce stále držela naději na bodový zisk, ale Svobodovu branku prakticky vůbec neohrožovala. Náznak herní převahy hostí přišel až v závěrečné desetiminutovce, kdy se domácí začali více soustředit na udržení náskoku. Přímou střelu na Svobodu však hráči Graffinu vyprodukovat nedokázali a i proto odjížděli domů s prázdnou. Vysočina tak na svém trávníku neprohrála popatnácté za sebou.

„Do utkání jsme vstoupili dobře, aktivně, měli jsme obrovskou příležitost. Ale už třetí utkání za sebou nejsme schopní dát branku ani z té nejvyloženější šance. Nedokázali jsme si v dalším průběhu vytvořit finální přihrávkou nějakou šanci, hráli jsme po vápno, prakticky jsme nevystřelili. S koncovkou se pereme a opět nám selhala,“ smutnil trenér Vlašimi Milan Matejka.

„Vyhráli jsme zaslouženě. Výhra se rodila těžce, byli jsme připraveni na soupeřovu útočnou kvalitu. Zahustili jsme střed hřiště, ale měli jsme problémy s timingem jejich útočných hrotů. Ve druhém poločasu jsme zklidnili hru, vytvořili jsme si asi tři šance, nevyužili jsme je a do konce utkání jsme se o výhru obávali,“ dodal k utkání nový kouč Jihlavy Josef Vrzáček.

Branka: 33. Dort. Rozhodčí: Býma – Tacina, Marek. ŽK: Tlustý, Karlík – Nádeníček, Jungr, Kotyza. Diváci: 1950. Poločas: 1:0.

Jihlava: Svoboda – Veselý, Tlustý, Halama, Gavrič – Dolejš, Karlík, Dort (79. Görner), Gába, Krutý (89. Gabriel) – Šimonek (65. Tecl).

Vlašim: M. Jícha – Nešpor, Petrů, Krmpotič, Schuster – Průcha (46. Nádeníček), Droppa, Jungr, Kotyza – Bálek (90. Bukač), Strnad (56. Süsser).