Admira Praha – Graffin Vlašim 0:1

V prvním poločase byli překvapivě nebezpečnější domácí, kteří si vypracovali několik příležitostí, ale žádnou nedotáhli do gólového konce. Nejvíce se zapotil brankář Vlašimi Toma při ráně Martinice, bombě Kubice po rohu a v závěru poločasu vytáhl se zaskvěl při pumelenici Paťhy. Hosté působili matným dojmem a jen hlavička Nádeníčka po trestném kopu Kotyzy trochu prověřila gólmana Michala.

Po přestávce se obraz hry změnil. Vlašimští zapnuli na plné obrátky, ale až po hodině hry se dostali do šance, zato obrovské, ale Kotyza před téměř prázdnou brankou nepřehodil ležícího Michala. O chvíli později běžel Boháč sám na gólmana Admiry, přeloboval ho, ale míč skončil těsně vedle prázdné branky. Rozhodnutí zápasu přišlo v 82. minutě. Stoper Vlašimi M. Nešpor si naskočil na trestný kop Kotyzy a hlavou poslal míč mezi nohy Michala – 0:1. V závěru si již favorit z Vlašimi výhru pohlídal a domácí, kteří si nevypracovali ve druhé části šanci, do většího tlaku nepustil.

„V prvním poločase to nebylo u naší strany ono. Chyběla nám agresivita, nasazení, moc jsme neběhali, ale naštěstí jsme gól nedostali. O přestávce jsme si to museli v kabině vyříkat. Ve druhém poločase jsme se zlepšili, domácím začaly docházet síly a nakonec jsme pohárový zápas na rozdíl od jiných mančaftů v závěru zlomili na svou stranu. Doufám, že nás to povzbudí do prvního mistrovského zápasu,“ věří trenér Vlašimi Roman Nádvorník.

Branky: 82. M. Nešpor. Rozhodčí: Makovička. ŽK: Namurov, Kubice – Droppa, Nádeníček. Diváci: 185. Poločas: 0:0.

FC Graffin Vlašim: Toma - Droppa, M. Nešpor, Krmpotič, Schuster – Kotyza, Jungr, J. Petrů, Nádeníček (90 + 1. Matějka) – Boháč (87. Süsser), Petr (63. O. Průcha).