Cíl pro sezonu jste splnili a postoupili do divize. Měl jste během sezony obavy, že byste s tak kádrem, který byl doplňován hráči druholigového áčka, nepostoupil?

Samozřejmě jistotu postupu nemáte nikdy, ale start do sezóny se nám povedl a až na pár výjimek jsme se celou sezónu drželi na postupových příčkách. Já osobně jsem v postup věřil a myšlenky, že bychom nepostoupili, jsem si vůbec nepřipouštěl.

Nastříleli jste úctyhodných 82 gólů, nejvíce z krajského přeboru. Pomohlo Vám, že hráči áčka nebrali zápas za béčko jako degradaci a utkání neodchodili?

Kdokoliv šel za nás hrát z kádru áčka, tak k zápasu přistoupil zodpovědně. Nikdo to nebral jako degradaci, ale hrál v rámci svých možností. Přestože počet vstřelených branek je úctyhodný, téměř čtvrtinu z nich nastřílel Honza Jícha a o ostatní se podělil celý tým.

Zůstane ve Vlašimi kanonýr Jan Jícha, který nastřílel 20 branek a na áčko zatím nemá. Přesto krajský přebor je pro něj asi málo.

Honza měl nějaké nabídky i z vyšších soutěží, ale zatím ve Vlašimi zůstane a jsme předběžně domluveni na další spolupráci. A v následující sezóně budeme hrát přeci již divizi, která je o stupeň víš než krajský přebor.

Pokud nepřišly posily z A-mužstva, moc jste stabilních členů béčka neměl a vy jste měli problémy. Na koho, nebo co jste sázel, aby se fungovala součinnost fotbalistů áčka a béčka. Byl hlavním pojítkem Zdeněk Vořechovský, který je ve Vlašimi dlouhou dobu?

Neřekl bych, že jsme měli po fotbalové stránce problémy. Pokud byl souběh utkání áčka a juniorky, měl jsem k dispozici 12 - 13 hráčů. Samozřejmě Zdeněk se svými zkušenostmi má v kabině velké slovo a akceptují ho hráči z áčka i juniorky.

Našel byste nějaká negativa nebo jste spokojený, jak Vám sezona v krajském přeboru šla?

Trenér nemůže být spokojený nikdy a vždy najde na hře nějaké nedostatky. Ale cíl, který jsme si dali před sezónou, jsme splnili a navíc jsme ještě vyhráli Pohár středočeského fotbalového svazu. Takže musím všechny hráče pochválit.

Kdo si myslíte, že může v nové sezoně naskočit z béčka do áčka?

Do přípravy áčka se již zapojili Láďa Janda a Petr Císař a jen na nich, jak se se svojí šancí poperou.

Stabilní kádr asi zůstane, má někdo zaječí úmysly nebo se mu nechce již divizi hrát?

Zatím nevím o nikom, kdo by chtěl odejít. Všichni stávající hráči nastupují do přípravy.

Přijdou noví hráči nebo budete čekat, co vypadne z áčka?

Přípravu s juniorkou začnou hráči, kteří skončili v dorostu. Vrací se Pavel Borkovec, který byl na hostování ve Voticích a jsou vytipovaní i další hráči, kteří s námi rovněž začnou přípravu.

Budou opět trénovat béčko s áčkem nebo se to postupem do divize změní?

Postupem do divize se to mění. Áčko i juniorka budou trénovat odděleně s tím, že juniorka by měla trénovat v Kácově.

Zůstanete nadále jako trenér a navíc budete stále působit v roli trenéra brankářů?

Ne. Od nové sezóny budu působit v roli trenéra brankářů v áčku a u juniorky budu asistentem nového trenéra.

Jaké máte připraveny přípravné zápasy?

18. 7. hrajeme v Kácově s Čáslaví, 21. 7. s Červenými Pečkami, 24. nebo 25. 7.
s Kutnou Horou, 28. 7. v Humpolci a 1. 8. zase v Kácově s Velimí.

Co si od divizní sezony slibujete?

Mým cílem je, aby se juniorka pohybovala alespoň ve středu tabulky a neprožívala starosti se záchranou. Samozřejmostí by mělo být hrát fotbal, který se bude líbit divákům a neškodilo by nastřílet zase alespoň tolik gólů, jako v krajském přeboru. (směje se)