SK Kladno – Graffin Vlašim 0:2

Hrál se zápas bez větších příležitostí. Domácí si překvapivě nevypracovali vyloženou šanci za celý zápas a nepřipomínali ligový celek. Naopak Vlašim posílená o Svátka z Českých Budějovic a Štochla z Příbrami byla aktivnější. Svátek mohl dokonce první start za Vlašim okořenit gólem, ale po faulu na Jungra mu brankář Pavlík penaltu chytil. To druhému novému hráči Štochlovi se podařilo otevřít skóre ve 40. minutě. „Po rohu Průchy a prodloužení Petra prostřelil brankáře,“ popsal trenér Vlašimi Nádvorník první gólovou akci.

Ve druhém poločase jako první zahrozili fotbalisté Kladna, ale Szabova střela cestu mezi tři tyče vlašimské branky nenašla. V 59. minutě se Jungr uvolnil v šestnáctce Kladna a prostřelil Pavlíka. V závěru utkání měl Jungr ještě jednu velkou šanci, ale kladenského gólmana již nepřekonal.

„Podali jsme nejlepší výkon v přípravě, byly vyvážená jak obranná, tak útočná fáze. Zápas splnil parametry, které bysme měly předvádět v soutěži,“ byl nadmíru spokojený kouč Roman Nádvorník.

Trenér Vlašimi po středečním zápase mlžil a řekl, že již je kádr na jaro uzavřen, přesto se objevily dvě nové tváře. Útočník Svátek z Českých Budějovic, o kterého Roman Nádvorník hodně stál, ale měl údajně namířeno do Ústí nad Labem. Druhým borcem je útočník nebo pravý záložník Matej Štochl z Příbrami. „Oba hráči podali dobré výkony, byl jsem s nimi spokojený a zůstanou u nás do konce sezony. Stejně tak i Mucha z Baníku Ostrava,“ poodhalil trenér nové posily s tím, že je s kádrem již spokojený.

Branky: 40. Štochl, 59. Jungr. Poločas: 0:1.

FC Graffin Vlašim: Toma – Schuster, Patka, M. Nešpor, D. Nešpor – Štochl, Jungr, Süsser (60. Vebr), O. Průcha (65. Švamberk) – Svátek (55. Markovič), Petr.