Bálek svým dvanáctým gólem pomohl Vlašimi k výhře

Vlašim - V dobré formě hrající nováček II. fotbalové ligy Graffin Vlašim potvrdil pohodu i proti Třinci.

24.10.2009

Tentokrát se vlašimský Marek Nešpor gólově přes třineckou obranu neprosadil. Foto: Foto: Ondřej Polivka

Graffin Vlašim – Třinec 2:0

Zápas začali aktivněji domácí, ale na centr Průchy nedoskočil Kalabiška, druhý hlavičkoval Kropík do náruče brankáře, Bálek nastřelil z otočky tyč a stejný hráč po centru Pokorného hlavičkoval nad. Hosté se do útoku dostávali těžce a nejvážněji ohrozit branku mohl ve 30. minutě Hanus z trestného kopu, ale pálil nad. V závěru poločasu Vlašim udeřila. Trestný kop Pokorného hlavičkoval na zadní tyči Bálek, míč se dostal ke Křečkovi a ten rozjásal necelou tisícovku diváků.

Začátek druhého poločasu se nesl ve stejném duchu jako první dějství. Vlašim se tlačila do útoku, ale mezi 70. a 80. minutou si dvakrát oddechla, když Onuchukwa po závaru neprotlačil míč do sítě a o chvíli později stejného hráče vychytal podrážkou kopačky brankář Toma. To již hosté hráli o deseti bez vyloučeného Kuděla, který se poroučel do sprch po faulu na Kalabišku. Přesilovku Vlašim využila v 83. minutě, Borák vysunul Bálka, který podél brankáře upravil na konečných 2:0.

„Prvních deset minut měla naše hra hluchá místa, poté jsme hráli čtvrthodinu výborně, ale nedotáhli jsme slibně vypracované šance ke gólu, jen Bálek nastřelil tyč. Do poločasu se hra vyrovnala a pomohl gól do kabiny, kterým jsme se dostali trošičku do sedla. Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná a Bálek potvrdil naši výhru druhým gólem. Při soupeřových šancích při nás stálo štěstíčko, ale my jsme měli příležitostí víc. Potvrdilo se že Třinec hraje disciplinovaný fotbal a byl těžkým soupeřem. Panuje u nás velká spokojenost, ale výhru musíme v pátek potvrdit ve Vítkovicích,“ měl radost po zápase trenér Vlašimi Roman Nádvorník.

Branky: 45. Křeček, 83. Bálek. Rozhodčí: Ardeleanu. ŽK: Vebr, Kalabiška – Hanus, Chlebek. ČK: 73. Kuděla (T). Diváci: 950. Poločas: 1:0.

Graffin Vlašim: Toma - Schuster, Kropík, M. Nešpor, D. Nešpor – Vebr (65. Borák), Křeček, Pokorný, Průcha (89. J. Dvořák) – Bálek, Kalabiška (85. Brožík).

Fotbal Třinec: Lipčák - Martinčík, Chlebek, Kuděla, Hrdlovič – Eisman, Ceplák, Hanus (67. Stýskala), Malíř – Szmek (78. Doležal), Matůš (59. Onuchukwu).

24.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Pražský okruh.

Na dostavbu Pražského okruhu ministerstvo kývlo

S úklidem černé skládky v Benešově pomáhali především studenti benešovské SOŠ a SZŠ.
41

Za úklid nelegální skládky dostala benešovská škola ocenění

Ve Vlašimi vychovávají stolní tenisty pro reprezentaci

Benešovsko – Stolní tenis je bezkontaktní míčový sport hraný s pálkou a patří k nejrychlejším sportům. Vyvinul se ze společenské hry, která byla kolem roku 1880 přivezena z Číny do Británie. První mezinárodní turnaj byl v roce 1926, později byl braný jako první mistrovství světa. Stolní tenis se hraje na desce stolu nad úrovní země, kterou rozděluje síťka na dvě poloviny, kde se pohybují hráči. Hraje se buď dvouhra, nebo čtyřhra.