FC Graffin Vlašim - FC Vysočina Jihlava 0:1

Po půlhodinové šachové partii vystrčili růžky domácí a diváci si mohli i zakřičet gól, ale to by musela hlavička Křečka po centru M. Nešpora skončit v síti a ne na břevně, placírku kanonýra Bálka po průniku Kalabišky vytlačil brankář Winter snad očima mimo bránu a Bálka a Vebra zpacifikoval tygřími skoky. Hosté nepůsobili dojmem mužstva, které se hraje o ligu a jen Tecl prověřil kvality Drápely.

Ihned po přestávce nastřelil Pokorný tyč po hlavičce Průchy. V 54. minutě byl po střetu s Gábou odnesen otřesený na nosítkách, rozhodčí Kocián odpískal faul Průchy, což rozlítilo trenéra Vlašimi Nádvorníka, který vzápětí musel na tribunu, odkud sledoval marné dobývání jihlavské brány svých svěřenců. A tak opět fotbal neměl logiku. V 62. minutě odcentroval střídající Da–Silva a odražený míč poslal se štěstím M. Dvořák do sítě – 0:1. V nastavení ještě jihlavský Šisler nastřelil tyč.

„Zápas se pro nás vyvíjel dobře, vytvořili jsme si pět gólových šancí, bohužel jsme žádnou neproměnili a soupeř z pološance gól dal a projevila se tak jeho zkušenost. Pokračujeme dál v tom, že nás soupeři nepřehrávají, ale shoříme na šance, které si vytvoříme,“ smutnil po utkání kouč Vlašimi Roman Nádvorník.

„Pro nás je to šťastná výhra a se třemi body jsem spokojený. Ve hře nás ale Vlašim přehrávala nadšením, fotbalovostí, i na počtem šancí, ale fotbal se hraje na góly. V závěru jsme to uskákali a ubránili, čemuž nahrál i kluzký terén,“ oddechl si po zápase trenér Jihlavy Luboš Urban.

Branka: 62. M. Veselý. Rozhodčí: Kocián - Marek, Adámková. ŽK: M. Nešpor, Švamberg - M. Veselý. Diváci: 1425. Poločas: 0:0.

FC Graffin Vlašim: Drápela - M. Nešpor, Kropík, D. Nešpor, Švamberg - Vebr (68. Borák), Křeček, Pokorný, Průcha (55. J. Dvořák, 78. Brožík) - Kalabiška, Bálek.

FC Vysočina Jihlava: Winter - M. Veselý, Kadlec, Tlustý, Karlík - Vyskočil (51. Da-Silva), Gába, Šislaer, Vydra (82. Peška)- Korčián (51. Krutý), Tecl.