Po vedením trenéra Petra Havlíčka zahájil tým od hory Blaník první trénink. „Máme zde deset fotbalistů, které budeme testovat a o jejich případném setrvání v týmu se bude ještě rozhodovat,“ prozradil na internetových stránkách klubu hlavní trenér Vlašimi, který sledoval bedlivě své svěřence po celou dobu tréninku.

V týmu se naopak neobjevila trojice hráčů. Zkušený Luboš Tusjak je u trenéra Nádvorníka v Karviné, mladý Jan Vodháněl, jenž prošel dvakrát akademií Dortmundu, a Josef Řehák si angažmá shánějí.

„Kromě těchto hráčů zůstal náš tým pohromadě,“ je rád kouč Vlašimi, ale upozornil, že samozřejmě ke změnám ještě dojít může.

V nejbližších dnech na hráče čekají tréninkové jednotky. První přípravný zápas je na programu ve středu 27. června proti Dukle Praha. Hrát se bude od 17:00 na stadionu v Kollárově ulici.

Los už ve Vlašimi znají, první přijede Zbrojovka

Fotbalisté Vlašimi se dozvěděli rozlosování nadcházejícího ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V prvním kole vyrazí na půdu nováčka z Prostějova. Doma se poprvé utkají s nejslavnějším klubem druhé ligy – Zbrojovka Brno. I pro nadcházející sezonu zvolil klub hracím termínem domácím zápasů nedělní odpoledne.

Vylosování úvodních pěti kol:

1. kolo: 1.SK Prostějov – Vlašim
2. kolo: Vlašim – FC Zbrojovka Brno
3. kolo: SK Dynamo České Budějovice – Vlašim
4. kolo: Vlašim – FK Ústí nad Labem
5. kolo: FC MAS Táborsko – Vlašim

autoři: Jiří Paýr, Rudolf Muzika