Lídr tabulky ČFL FC Graffin Vlašim má nakročeno po podzimní části k postupu do II. ligy, když se šestibodovým náskokem vede tabulku před béčkem Slavie Praha. „Chceme se udržet na prvním místě, předvádět kvalitní hru, která se divákům bude líbit a střílet hodně gólů,“ ukázal jasné cíle do jara nový trenér mužstva Roman Nádvorník, který vystřídal na podzim úspěšného a náhle odvolaného Zdeňka Haška.
Mladý šestatřicetiletý kouč již ve Vlašimi působil jako hráč na jaře 1995, paradoxně rovněž v ČFL. „Pomohlo mi to k lepší adaptaci, znal jsem okolí a areál. Většina lidí, kteří byli za mého působení ve Vlašimi již ale není,“ neviděl kouč velkou výhodu v bývalém působení. Přesto hráči přijali nového trenéra bez větších problémů a konfliktů. „Jen si kluci museli zvyknout na větší náročnost při tréninku a zápasech. Chci po nich agresivněji výše napadat soupeře, než byli zvyklí,“ ukázal Nádvorník, co nového mužstvu v zimě ordinoval.
Příprava na jarní část sezony se Vlašimi, až na malé vyjímky, vydařila. V zápasech výrazněji nepropadla. Dostala se do finále na turnaji ve Vyšehradě, v přípravných zápasech prohrála jen s Karvinou 0:1 a Čáslaví B 2:3 a s ligovým Kladnem remizovala 0:0. V generálce rozstřílela účastníka krajského přeboru Vysočina 9:0. „Příprava dopadla podle plánu a splnila, co měla. Zápasy byly z naší strany s vysokou úrovní, ale někdy i horší. Spokojen jsem byl s obrannou fází i přechodem do útoku, ale ve finální přihrávce a zakončení nám kromě generálky chyběl klid,“ ví o slabinách kouč Vlašimi a dodal: „Zda byla příprava kvalitní ukáže až začátek jarní části soutěže.“
V kádru mužstva nedošlo k velkému zemětřesení a posily přišly hlavně do ofenzívy. Největší posilou by měl být útočník Vladimír Bálek, hráč Bohemians Praha 1905, který byl již jednou nohou v Králově Dvoře, ale na poslední chvíli skončil ve Vlašimi. „Sháněli jsme koncového útočníka a doufám, že Bálek bude tím trumfem,“ věří Roman Nádvorník v kanonýrské schopnosti hráče, který před týdnem oslavil osmadvacáté narozeniny.
Dalšími posilami jsou záložníci Roman Švamberk ze Slavie Praha, po zranění Jindřich Stejskal, po půlročním působení v ligovém Kladně navrátilec Jiří Kabele a útočník Jan Pyšek. „Potřebovali jsme někoho na levou stranu, protože leváků máme málo. Přivedli jsme Švamberka, se kterým jsem spokojený a určitě zvýší konkurenci v mužstvu. Zabudovali jsme více do mužstva Nešpora, který toho na podzim moc neodehrál, ale svojí kvalitou patří do užšího kádru mužstva,“ nastínil kouč, kdo má blízko k základní sestavě.
Na druhou stranu i Vlašimské trápila zranění – Jiří Veselý (zlomená zánártní kůstka), Petr Císař (koleno), Lukáš Dvořák (tříslo) a Tomáš Šilhavý (břišní svaly).
V neděli dopoledne čeká Vlašim ostrý start v jarní části ČFL, když zajíždí do Plzně, kde jí čeká rezerva ligového celku. „Asistent se byl podívat na jejich zápas s Chomutovem, takže poznatky o jejich hře máme. Navíc s námi hráli zimní turnaj na Vyšehradě. Velká neznámá pro nás ale je, kdo nastoupí, protože áčko hraje v sobotu, navíc jeho situace po třech porážkách není dobrá. Poslední přípravu ale hrálo béčko, kromě dvou lidí z áčka Poláka a Rodrigeze, jen s juniorkou,“ je pro Nádvorníka sestava Plzně velkou neznámou.
V generálce porazila Vlašim vysoko Humpolec 9:0 a sestava z prvního poločasu by se již měla podobat, té která vyběhne v Plzni: „Představu nám, ale nevylučuji menší změny,“ upozornil vlašimský kouč.
Pokud by Vlašim vyhrála ČFL mohla by hrát II. ligu? „Museli bychom splnit podmínky ČMFS o což věřím, že by se funkcionáři a lidé okolo vlašimského fotbalu postarali. Hráčský kádr je kvalitní, ale na druhou ligu by se musel ještě doplnit,“ nastínil trenér, co by se muselo v létě po postupu změnit.

Kádr FC Graffin Vlašim

Brankáři: Michal Toma (88), Martin Doleček (82).

Obránci: Dušan Lizák (82), Jiří Petrů (85), Tomáš Šilhavý (81), Martin Schuster (87), Jiří Veselý (80), Petr Císař (87), Daniel Nešpor (87).

Záložníci: Lukáš Křeček (86), Jiří Kabele (87), Jindřich Stejskal (83), Jakub Balšánek (85), Lukáš Vebr (83), Ondřej Průcha (83), Roman Švamberk (86), Pavel Borkovec (89).

Útočníci: Zdeněk Vořechovský (79), Michal Veselý (86), Štěpán Kacafírek (89), Lukáš Dvořák (87), Jan Pyšek (87), Lukáš Petrů (87), Vladimír Bálek (81).

Trenér: Roman Nádvorník, asistent: Petr Frnka.