OLOMOUC – VLAŠIM 1:0

První poločas přinesl ze začátku vyrovnaný průběh, jenže postupem času se do náporu dostávali domácí a vytvořili si několik šancí (Buchwaldek, dvakrát Plšek, Falta a Sladký), ale do poločasu se trefil jen díky dobré orientaci v šestnáctce Plšek a připsal si tak šestnáctý letošní gól. Za Vlašim zahrozil jen Hadaščok, který po rohu a závaru mířil vedle.

„První poločas se nám dařilo kombinačně, hráli jsme rychle a byli nebezpeční v pokutovém území. Výsledkem bylo gólové vedení a jen škoda, že jsme nepřidali pojistku," pochválil tým za první dějství olomoucký kouč Václav Jílek.

To vlašimský trenér Martin Hašek byl samozřejmě jiného názoru ohledně prvního dějství. „Sigma nás předčila tím, čím přehráváme většinou soupeře my – rychlostí s míčem i bez míče a navíc byla na perfektně nakropeném a kvalitním hřišti silnější v osobních soubojích. Mohli jsme být tak rádi, že jsme neprohrávali vyšším rozdílem."

Ve druhém poločase se ale obraz hry změnil a Rytíři začali kousat. Vyhnal byl po hodině hry blízko vyrovnání, ale Reichel mu zkazil radost. O chvíli později se na druhé straně ocitl sám před Nguyenem Hála, ale lob skončil v brankářových rukavicích. Vlašim byla nadále aktivní a mohla si z Olomouce odvézt bod, ale Reichl byl proti, když vyrazil střelu Hadaščoka po brejku a fantasticky vzal radost v 89. minutě Wiesnerovi.

„Ve druhém poločase ukázala Vlašim svojí sílu, měla šance, ale Michal Reichl nás podržel, hlavně v závěru fantasticky," oddechl si kouč Olomouce a dodal: „Tří bodů si hodně ceníme. Bylo to náročné utkání, ve kterém Vlašim ukázala svojí kvalitu a bude jistě získávat body."

„Ve druhém poločase jsme se zlepšili, hra byla vyrovnaná. Měli jsme tři slušné šance a sahali po bodu, ale brankář byl proti," povzdechl si Martin Hašek a poznamenal: „Jsme trochu smutní a zklamaní, ale na druhou stranu jsme prohráli s mužstvem, které soutěž vyhraje a asi i s vyšším bodovým náskokem. Teď se připravíme na další zápasy a snad se nám povede líp."

Vlašimský kouč se také vyjádřil k přetržení deseti zápasů bez porážky. „Většinu zápasů jsme zvítězili, když jsme rychleji mysleli, běhali s míčem i bez míče a přepínali. Olomouc nás v tomto předčila a navíc byla ještě lepší v osobních soubojích. Omluvou může být trochu jen to, že jsme nebyli úplně zdravotně v pořádku, když naši stěžejní hráči Reiter a Vyhnal, pořádně čtrnáct dní netrénovali."

Branka: 20. Plšek. Rozhodčí: Mrázek – Vlasjuk, Caletka. ŽK: Hadaščok (V). Diváci: 2421. Poločas: 1:0.

Olomouc: Reichl – Sladký, Škerle, Radakovič, Vepřek – Zahradníček (87. Manzia), Houska, Plšek, Falta (90. + 1. Štěrba) – Buchvaldek (41. Hála) – Chorý. Trenér: Jílek.

Vlašim: Nguyen – Wiesner, Štochl (80. Jeslínek), Piško, Tusjak – Reiter (46. F. Hašek), Kulhánek, Janda, Kučera (88. Březina) – Vyhnal, Hadaščok. Trenér: M. Hašek.