BRNO – FC GRAFFIN VLAŠIM        0:0
Zbrojovka od začátku prvního poločasu šla za svým cílem co nejrychleji vstřelit branku. Už ve 4. minutě se za zády obránců objevil brněnský záložník Mezlík, ale míč poslal těsně nad branku. Na druhé straně nepůsobil příliš jistě prokřehlý brankář Doležal při pokusu Kosaka nebo centru Pokorného, při kterém jen proletěl vzduchem. Potíže dělaly Brnu také velmi nebezpečné rohové kopy, které Vlašim zahrávala na přehuštěnou přední tyč. Větší příležitosti ovšem v prvním poločase měli domácí. Hlavička Pernici, rána Lutonského či bomba Petra Buchty cestu do sítě nenašly. V závěru prvního poločasu vypadl vlašimskému brankáři Hanušovi míč přesně před dotírajícího útočníka Doležala, který ovšem zblízka přestřelil.
Hned po přestávce se domácí fotbalisté dostali do brejku, Švancara poslal před branku ideální balon na kopačku Doležela, který se trefil jen do své nohy. Standardní situaci přibližně z dvaadvaceti metrů zase poslal Michna pouze do náručí brankáře Hanuše. Po hodině hry Zbrojovka po levé straně výborně zakombinovala, až do pokutového území pronikl Švancara, přesně našel Mezlíka, ale ten slaboučkou střelu namířil jen do náručí Hanuše. Na druhé straně hrozil agilní Vojta, dostal se až před brankáře Doležala, ale v tísni se k zakončení nepropracoval. V závěru Zbrojovka stupňovala tlak, s příchodem Kamerunce Chigoua hrála na tři útočníky, ale vyjma pokusu Švancary hostující branku neohrožovala. Z tlaku Zbrojovky se zrodil hostující brejk, který zakončil Vaněček těsně vedle tyče.

„Brno doma předvádí nátlakový fotbal s dlouhými nakopávanými balony, na jeho hřišti ani nic jiného nejde. Na to jsme se poctivě připravovali. Kluci to vzadu uskákali, i když někdy i se štěstím,“ pochvaloval si vlašimský kouč Luboš Urban. Až dvanáctý celek soutěže tak přibrzdil euforii, která v Brně od startu jara panuje. „Myslím si, že na šance to bylo tak 4:4, nepůsobili jsme pasivním dojmem. Domácí měli možná větší tlak, ale pomohl nám i gólman Hanuš. Posledních deset minut bylo hektických, branky mohly padnout na obou stranách. Z Brna se ovšem body nevozí a po nás je i jeden zlatý,“ dodal Urban.

 Vlašim: Hanuš – Vebr, Petrů, Zákostelský, Starý – Vojta (83. Červenka), Pokorný (90. Demeter), Matějka (86. Janda), Macháček, Kosak – Vaněček.