VLAŠIM – SLAVIA PRAHA 2:2

První poločas byl jasně v režii hráčů Slávie. Rychleji kombinovali, byli důraznější a hra Vlašimi byla mnohdy chaotická. Již v 7. minutě šli hosté do vedení po rychlé akci, na jejímž konci byl Voltr po přiťuknutí Pitáka. Následně dvě zakončení Pitáka a Mičoly srazili obránci na poslední chvíli na roh. Po dvaceti minutách „vymetl" trenér Petržela ze hřiště Kučeru, když byl velmi nespokojený s jeho bráněním.

Slávie ale nadále působila svěžejším dojmem. Bojčuk chytil sólo Voltra i následnou střelu Mičoly a Voltr po chybě Vebra branku přestřelil. Druhý úder ligisty přišel ve 35. minutě, kdy Mičola prošel obranou Vlašimi jako nůž máslem a pro Bazala již nebylo problémem poslat míč do sítě.

Domácí se z hluboké defenzivy dostali do jedné, ale zato obrovské šance, ale za stavu 0:1, po centru Průchy, nastřelil Jícha z malého vápna brankáře Hrubeše a z dorážky pálil vedle branky.

O přestávce oba trenéři vyměnili jedenáctky, což překvapivě více svědčilo domácím. První šanci měl ale hostující Fotr, když osamocený před Goděnovem zamířil vedle. V 54. minutě zachytil Nečas rozehrávku ve slávistické obraně a po sóle a obejití brankáře snížil na 1:2. Rytíři ožili, blízko vyrovnání byli Petrů a Janda, po centrech Vondry a osamocený Hašek po kombinaci s Hejným. Povedlo se až v 79. minutě, když po ruce Kodra proměnil penaltu s pomocí břevna Petrů. V závěru si vytvořila Slávie tlak, ale Fotr ve dvou šancích zaváhal, a tak zápas skončil nerozhodně.

„Na to, jak dáváme mužstvo dohromady, tak je to úspěšný výsledek," vyloudil úsměv na tváři Vlastimil Petržela, jinak byl však po většinu utkání zachmuřený, protože očekával, že do mužstva dorazí do přípravy lepší hráči: „Pro mě je to na vředy, je to zatím nejslabší doplnění, které jsme měli. Ještěže dorazí Hronek, což by měl být pro nás klíčový hráč."

Do Vlašimi zatím přišli hráči ze Sparty Praha, Martinové Toml a Hašek, Rudolf Reiter, Jakub Nečas a Jan Vondra, z Mostu Petr Řehák a ruský brankář Nikita Goděnov. „Vidím, že by se dva, možná tři prosadí, zbytek bude hrát za farmu v Čáslavi, která zůstala v ČFL, za což jsem rád. Ještě potřebujeme sehnat defenzivního halva a jednoho stopera," hlásí Petržela.

Příprava Vlašimi začala již 15. června. „Kluci těžce pracují a mají stále dvoufázové tréninky, které budou pokračovat až do zápasu s Táborskem," dodal kouč Vlastimil Petržela.

Branky: 55. Nečas, 79. Petrů (z PK) – 7. Voltr, 35. Bazal. Rozhodčí: Hocek. ŽK: Vebr (V). Diváci: 250. Poločas: 0:2.

Vlašim – I. poločas: Bojčuk – Nový, Toml, Breda, Řehák – Vebr, Brejcha – Reiter, Hašek, Kučera (21. Průcha) – Jícha. II. poločas: Goděnov – Breda, Petrů, Štochl, Vondra – Vebr, Hašek – Janda, Nečas, Průcha (61. Vopat) – Matějka (56. Hejný).

Slavia Praha – I. poločas: Hrubeš – Švec, Latka, Deli, M. Dostál – Baéz, R. Hrubý – Mičola, Piták, Bazal – Voltr. II. poločas: Rakovan – Mikula, Bílek, Kodr, M. Černý – Fotr, Boudjemaa, Souček, Kenija – M. Červenka, Diop.