VLAŠIM – DUKLA PRAHA 3:0

V úvodu zápasu působila Dukla fotbalovějším dojmem, ale do žádné vyložené šance se nedostala. Po čtvrthodině se začali osmělovat i Vlašimští, hlavně byl vidět záložník Barák. Nejprve se hnal do šance, ale místo střely ještě přihrával, což nebylo dobré řešení. Podruhé jeho průnik do šestnáctky zastavil až brankář Tetour, jehož znají fanoušci z Benešova, kde odchytal na podzim v ČFL několik zápasů. Třetí střelu vlašimského mladého hráče ztečovala pražská obrana na roh.

Dukla si asi myslela, že Vlašim bude snadným soustem jako České Budějovice, které porazila 6:0, ale to se zmýlila. Do pořádného zakončení se dostala až v závěru poločasu Klukem, ale ten nejprve placírkou netrefil branku a po úniku jeho střela v tísni neměla patřičný důraz. A tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Ani po přestávce se kvalita hry nezvedla a diváci, kteří se přišli podívat na šance a góly, se po většinu času spíše nudili. Až najednou z čista jasna vypálil po hodině hry za šestnáctkou Starý a dostal Vlašim do vedení. Gól přinesl větší útočnou aktivitu na hřišti, Čajič mohl po sóle vyrovnat, ale zamířil vedle. A tak udeřila podruhé Vlašim, když si v 78. minutě srazili obránci Dukly míč do vlastní sítě, k čemuž je donutil tlakem Putz. V závěru ještě střídající Putz dorazil Duklu třetím gólem.

„Kluci hráli perfektně disciplinovaně, soupeře jsme do moc šancí nepouštěli a měli jsme převahu hlavně v kombinaci. Dukla hodně míče nakopávala za naše obránce, ale s tím jsme si překvapivě poradili a nenechávali se předbíhat. První půle byla z naší strany velice dobrá, ale skončila bez branek. Měli jsme dvě šance, ale nedali. Ve druhé půli již nebyla hra tak kvalitní, hrálo se spíš nahoru dolů. Závary byly před oběma brankami, ale my jsme byli v pokutovém území Dukly častěji a dávali góly," dodal k utkání spokojený trenér Vlašimi Vlastimil Petržela, kterého rozzlobil Matějka, jenž v poločase šel na hřiště, kde strávil jen dvacet minut, aby byl trenérem stažen a vystřídán Jíchou: „Nelíbil se mi, a tak jsem ho za chvíli vyhnal," vysvětlil kouč změnu.

Branky: 61. Starý, 78. vlastní, 88. Putz. Rozhodčí: Severýn – Ulrich, Flimmel. Poločas: 0:0. Vlašim: Budínský – Darko (46. Čepelák), Hell, Štochl (46. Simerský), Starý – Barák (66. Putz), Vebr, Werner (46. Radoš) – Kučera (46. Průcha), Veselý (46. Matějka, 66. Jícha) – Gebert (46. Janda). Trenér: Vlastimil Petržela.

Druhý zápas skupiny B sehrají vlašimští fotbalisté na Vyšehradě v sobotu od 13 hodin s Viktorií Žižkov.