Graffin Vlašim – Sparta Krč 3:0

První poločas nepřinesl kromě pošlapané jinak výborně připravené travnaté plochy zhola nic. A to hrála první dvě mužstva tabulky. Hodně kazila přihrávky a šance nebyly žádné. „Nastoupili jsme do zápasu vlažně a v prvním domácím utkání byli kluci nervózní, asi také proto, že se nevyhrálo v Plzni. Měli strach o výsledek, i když kvalitou jsme na to měli. V kabině jsme si problémy vyříkali,“ zhodnotil nepovedený první poločas trenér Vlašimi Roman Nádvorník.


O přestávce zůstal ve vlašimské kabině Průcha a do hry naskočil Lizák. „Potřeboval jsem do mužstva trošičku sáhnout, nelíbilo se mi, co tým předváděl a Ondra nehrál, tak jak bych si představoval. Do druhého poločasu přišli na plac jako vyměnění jen domácí, kteří od začátku vyvinuli tlak, což přineslo ovoce. „Do druhé půle jsme nastoupili jinak. Nasazení, bojovnost a hra začala vypadat, takovou jakou bychom měli předvádět,“ pochválil mužstvo trenér.


Nejprve se individuálně prosadil Kabele, ale pálil nad. V 53. minutě se již Vlašimští radovali. Nešpor se dostal na hranici šestnáctky k odraženému míči po autu a uklidil ho placírkou k tyči – 1:0. Vzápětí pálil Kabele z dobré pozice s tečí těsně nad. Následný roh stejný hráč posadil na hlavu Bálka, a ten s pomocí tyče dostal míč za brankovou čáru – 2:0. Domácí se po smršti zatáhli a čekali na brejky. Hosté ale byli opařeni a žádný tlak nevyvinuli, také díky velmi dobře pracující vlašimské obraně. Ta ale jednou propadla, když v 79. minutě po dlouhém výkopu brankáře Hanuše unikl Matějka přehodil vyběhnutého Tomu, míč ale z brankové čáry vykopl na roh kapitán J. Petrů. Chvíli předtím ještě hlavičkoval na druhé straně Křeček po rohu a obránce vykopl balón z brankové čáry. Domácí kontrolovali hru a ještě jednou udeřili. V 86. minutě rozehrál Lizák trestný kop z hranice šestnáctky na Vebra, střelu gólman jen srazil, ale dobíhající Bálek uklidil balón z metru do prázdné branky. „Věděl jsem, že je gólový a dnes prokázal svoje kvality, ukázal, že má čich na góly a jen škoda, že v Plzni neproměnil alespoň jednu ze tří šancí. Doufejme, že mu střelecká forma vydrží a bude pokračovat i v dalších zápasech,“ byl spokojený Nádvorník z probuzení střelce.


V samotném závěru mohli hosté, kteří toho ve Vlašimi moc nepředvedli, vstřelit alespoň jeden úspěch, ale sólo Matějky zlikvidoval Toma a střela Kounovského z voleje po centru Kardiaka skončila těsně vedle. „Obrana zahrála celý zápas bez větších chyb, ale v závěru hrála volněji, nepřistupovala k tomu, jak by měla a z toho vznikly dvě šance soupeře,“ i přes výhru kouč pokáral obránce a dodal: „Krč mě ničím nepřekvapila. Hrála ze zajištěné obrany, betonovala a hrozila rychlými brejky. My jsme soupeře, ale pustili do minima šancí. Děkuji divákům, že nám k výhře pomohli a doufám, že pokud budeme vyhrávat a předvádět fotbal jako ve druhé půli, tak jich přijde ještě víc.“


Branky: 55. a 86. Bálek, 53. Nešpor. Rozhodčí: Bureš. ŽK: Kabele, Nešpor – Waldhauser. Diváci: 740. Poločas: 0:0.


FC Graffin Vlašim: Toma - Schuster, J. Petrů, Nešpor, Švamberg (82. Balšánek) - Kabele, Vebr, Křeček, Průcha (46. Lizák) - Vořechovský, Bálek (89. Pyšek).