Před hlavním tahákem se v rámci oslav fotbalu u Konopiště představily na perfektně připraveném hřišti ve vzájemných zápasech mládežnické oddíly SK Benešov (U8 až U15). A ani bývalý hráči nepřišli samozřejmě zkrátka.

V zápase starých gard se Benešov rozešel s Vlašimí smírně 2:2, když obě branky domácích vstřelil Hrubý a za hosty pálili Maršoun a Vlasák.

V exhibičním utkání se vzpomínkou na ligu, která se v Benešově kopala v ročníku 1994/1995, zvítězil tým Švarc Benešov (Zákostelský, Kozel, Čermák, Borovec, Boháč, Beran a další) nad týmem Benešov U50, v němž ale měl trenér Roubíček hráčů nad padesát let minimum. Třígólovou výhru „Švarce" zajistili již v prvním poločase dvakrát rychlík Boháč a jednou Sokolt. Po přestávce sice mohlo dojít je snížení, ale to by v brance nesměl stát správce benešovského hřiště a trenér brankářů Miroslav Beran, jenž přiváděl střelce k šílenství a nepropustil ani jeden míč za svá záda. Na druhé straně si asi i kouč pražské Dukly Luboš Kozel nepřál, aby šly šoty ze zápasu do televize, protože pak by asi měl od svých svěřenců v kabině na Julisce hodně poznámek za neproměněnou šanci, když si povodil po zemi brankáře Macka a následně z malého vápna trefil břevno prázdné branky. Před hlavním zápasem byli ještě vedením SK Benešov oceněni hráči a činovníci, kteří se zasloužili, o to, že klub funguje již 100 let.

SK BENEŠOV – GRAFFIN VLAŠIM 0:2

Pohárové utkání měla ve své moci od začátku favorizovaná Vlašim, která derby nepodcenila a bylo znát, že je v přípravě dál než Benešov. Domácím se hned na začátku zranil Veinlich, kterého ale dobře zastoupil aktivní navrátilec ze Žižkova Kučaba. Následně se hosté hrnuli na domácí hlavně po pravé straně, kde úřadovali Janda se Susem, ale obrana Benešova s brankářem Capouchem vždy stačila požáry uhasit. A když se gólově neurodilo Vlašimi z pravé strany, a tak udeřili z levé. Nejprve unikl do té doby nevýrazný Kocourek, od brankové čáry naservíroval míč na malé vápno Ujcovi, jenž si míč zpracoval a pohodlně uklidil k tyči. Druhý úder přišel o chvíli později, když tentokrát průnik a centr Starého mezi penaltu a malé vápno poslal do šibenice Jícha. Do poločasu ještě Sus orazítkoval tyč a Capouch vychytal Ujce a Jandu. Domácí měli sice náznaky akcí, ale rychlý Němec byl dobře strážen a když už přesprintoval Petrů, tak špatně trefil před Holým míč. A s centry si vysoký brankář Vlašimi v pohodě poradil.

Po přestávce upadla hra do průměru, hosté si vedení před tisícovkou návštěvníků pohlídali, mohli ho i navýšit, ale Kocourkovu střelu vytáhl Capouch na roh a hlavička Jíchy po centru Starého skončila na břevně. Jedinou vážnější domácí šanci zakončil v závěru Bredler v tísni vedle po centru Žáka.

Branky: 22. Ujec, 31. Jícha. Rozhodčí: Lerch. ŽK: Žák, Krejza (oba B). Diváci: 1000. Poločas: 0:2.

SK Benešov: Capouch - Komárek, Hrubý, Braný, Krejza - Žák, Zoubek (88. Janovský) - Jíša, Veinlich (6. Kučaba), Prikner (76. Bredler) - Němec. 

FC Graffin Vlašim:  Holý - Sus, Petrů, Kryštůfek, Starý - Janda, Křeček, Putz, Kocourek - Jícha (89. Vebr), Ujec (78. Pokorný).


OČIMA TRENÉRŮ

Luboš Zákostelský, SK Benešov: „Vlašim přijela v plné síle a my jsme byli trošičku unavení po středečním zápase. Navíc nás v úvodu postihlo zranění Veinlicha, což naši hru trošku narušilo. Přesto se kluci s Vlašimí v horkém počasí vyždímali. Odehráli jsme slušné utkání, zlobili jsme a měli pár náznaků šancí, ale gólově jsme se bohužel neprosadili. Dostali jsme dva góly v prvním poločase, které jsme asi měli ubránit. I když jsme prohráli, tak doufám, že nám zkušenosti z těžkého zápasu v dalších utkáních pomůžou. Bylo vidět, že jsme na začátku přípravy a máme za sebou jen šest tréninků a jeden přátelák. Naopak hráči Vlašimi jsou již fyzicky připravení a natrénovaní na mistráky, které jim začínají za týden. My se teď budeme soustředit jen na vlastní soutěž. Mrzí mě zranění Veinlicha, který si poškodil něco na chodidle. Na druhou stranu jsem rád, že se vrátil Kučaba ze Žižkova. Je to náš kmenový hráč, do zimy zůstane v Benešově a určitě nám pomůže. Po odchodu Křivohlavého a zranění Večery ještě potřebujeme obránce nejen do kvality, ale i do konkurence. Jsem rád, že diváci přišli v hojném počtu, zápas měl dobrou atmosféru, byly ohňostroje, takže si myslím, že se odpoledne a oslavy vydařily."

Michal Horňák, FC Graffin Vlašim: „S prvním poločasem jsme byli velice spokojení. Kluci plnili pokyny, hráli jsme po stranách, odkud přišly i oba důležité góly. Ve druhém poločase jsme chtěli na hru z prvního navázat, ale nevím, jestli jsme vlivem uspokojení nebo teplem začali hrát více profesorsky, staticky, hodně jsme sice drželi míč, ale už se nám moc nechtělo běhat po stranách. Přesto je naše vítězství zasloužené a mohlo být i vyšší, protože jsme soupeře do vážnější šance nepustili. Sestava v prvním mistrovském utkání v Mostě bude podobná, ale může do ní ještě promluvit momentálně zraněný Jeřábek."