SOKOLOV – VLAŠIM 2:0

Start do zápasu měli domácí parádní a než se rytíři probudili ze spánku mohlo být po čtvrthodině rozhodnuto. Naštěstí mají v brance Fendricha. Ten vychytal po sóle Šamánka, když střelu vyrazil nad branku a o chvíli později si poradil parádně i s osamoceným Dvořákem. Jenže ve 14. minutě vyrazil míč po trestném kopu jen před sebe, Čada ho nekompromisně poslal do sítě a završil parádní úvod Sokolova.

Do konce poločasu byli hosté smělejší v útočné fázi, poměrně dobře kombinovali a vypracovali si dvě dobré příležitosti, ale Janda sice překonal Belaně, ale nikdo míč nedorazil do sítě a Hronkova střela z hranice šestnáctky jen těsně minula domácí svatyni.

Do druhého dějství opět vstoupili lépe Sokolovští. Nejprve předvedl Fendrich výtečný zákrok proti střídajícímu Červenkovi, aby v 62. minutě nestačil po rohovém kopu na hlavičku stopera Hofmanna. Do konce zápasu si již domácí kontrolovali vedení a zvrat Vlašimi nepřipustili.

„Do utkání jsme dobře vstoupili a vstřelili gól po standardní situaci, když jsme předtím dvě jasné příležitosti ze hry nedali. Po dvaceti minutách byl soupeř až do konce poločasu lepší, vypracoval si jednu stoprocentní šanci, ale tu jsme naštěstí přečkali. Tady se rozhodovalo, pokud by hosté vyrovnali, mohl být zápas úplně jiný. Do druhé půli jsme vstoupili organizovaně a soustředěněji, přidali druhý gól, soupeře do žádně vyložené příležitosti nepustili a proto jsme vyhráli zaslouženě," zhodnotil zápas trenér Sokolova Daniel Šmejkal.

„Jsme nespokojení, protože jsme dostali oba góly po standardních situacích, na které jsme se předem připravovali a hráči na ně byli upozorňováni. Navíc jsme se špatně vypořádávali s těžkým terén, jenž byla ale pro oba týmy stejný," poznamenal po zápase vlašimský asistent trenéra Petržely Vladimír Kout.

Branky: 14. Čada, 62. Hofmann. Rozhodčí: M. Paták – Hrabovský, Kotalík. ŽK: Pouček – Starý. Diváci: 823. Poločas: 1:0.

Sokolov: Belaň – Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý – Čada, Machek – Vaněček (85. Kucalas), Dvořák II., Pouček (74. Dřížďal) – Šamánek (52. Červenka). Trenér: Šmejkal.

Vlašim: Fendrich – Petrů, Simerský, Štochl, Starý (46. Nový) – Vebr – Janda, Průcha, Putz (64. Verner), Hronek (88. Barák) – Matějka. Trenér: Petržela.