VLAŠIM – 1. FK PŘÍBRAM 3:1

Umělou trávu před zápasem posypal sníh a tak se na hřišti odehrával spíše boj. „Úroveň utkání byla limitována terénem," mrzelo trenéra Vlašimi Martina Haška, který se rozloučil se Slováky Paldanem a Banovičem a Breda je na odchodu do Ostravy. A tak zkoušel v obraně kromě Štochla na jiných místech Kulhánka, Tusjaka a Wiesnera: „Zkoušeli jsme nové varianty a tak obrana byla překopaná."

Do vedení mohli jít brzy Příbramští, ale Linhart hlavičkoval do tyče. Na druhé straně ztroskotal Vyhnal, po chybě obránce, na brankáři Hruškovi a Jeslínek zamířil po centru těsně vedle. První tak udeřil prvoligový tým, když se z hranice šestnáctky prosadil Lupták. Závěr poločasu nabídl infarktové situace. Nejprve odmítl navýšení náskoku Linhart, který netrefil poloprázdnou branku, aby na druhé straně unikl Janda a vyrovnal na 1:1.

„Na těžké podmínky si hráči obou týmů špatně zvykali a pohyb měli limitovaný. V prvním poločase jsme nehráli dobře, i když jsme měli také šance, stejně jako soupeř," dodal k prvnímu dějství Hašek.

Druhý poločas byl zpočátku vyrovnaný, ale Vlašim postupně získala vládu na hřišti a bylo jen otázkou času, kdy se prosadí. To se jí povedlo dvakrát až v závěru, paradoxně z rychlých protiútoků. Nejprve Vyhnalem, který dorazil míč odražený od tyče a chybě brankáře Boháče. Vzápětí tvrdou ranou po sóle propálil příbramského brankáře syn trenéra Haška, Filip.

„Druhý poločas jsme jasně na hřišti dominovali a góly toho byly výsledkem," měl radost vlašimský kouč.

Ve středu 1. února od 17:30 nastoupí Vlašim na UMT ve Vlašimi na Lukách proti třetiligovým Štěchovicím.

Branky: 45. + 2. Janda, 84. Vyhnal, 85. Hašek – 34. Lupták. ŽK: Hašek (V). Poločas: 1:1.

Vlašim: Nguyen – Wiesner, Štochl, Kulhánek, Tusjak – Reiter, Tarczal (46. Kučera), Hašek, Janda – Vyhnal (30. Hadaščok), Jeslínek (60. Vyhnal).

1. FK Příbram – 1. poločas: Hruška – Liščevič, Chaluš, Jiránek, Divíšek – Suchan, Květ – Lupták, T. Pilík, Rezek – Linhart. 2. poločas: Boháč – Ježdík, Chaluš, Kvída, Liščevič – Květ, Krameš – P. Pilík, Januška, Frizoni – Kacafírek.