ŽIŽKOV – VLAŠIM 3:1

„Někteří hráči nevzali zápas vážně a přijeli na Žižkov jako na výlet a jako kdyby byli páni fotbalisti. Chtěli hrát bezkontaktní fotbal, který by je nebolel, takže fotbal, se kterým se nedá vyhrát," zlobil se na jedince v kádru trenér Vlašimi Michal Horňák.

V prvním poločase je totiž domácí dvakrát potrestali, když nejprve skóroval po brejku Bartošák, když ztrestal zaváhání a špatné vrácení hráčů Vlašimi po vlastní standardní situaci. O chvíli později zvýšil Bodeček po trestném kopu.

Po přestávce se Vlašimští zlepšili a snížili, když centr Suse a následné sklepnutí, napálil Putz z první do sítě. Poté mohli hosté srovnat, ale Wojnar ani Jeřábek šance neproměnili a v závěru Bartošák po rychlé akci upravil na 3:1.

„Ve vyrovnaném zápase s nemnoha šancemi, jsme doplatili na chyby při návratu do defenzivních pozic. Ofenziva nebyla špatná, ale v rozhodujících chvílích si nedokážeme poradit. Bylo to hratelné, ale chyb rozhodující zápas jsme udělali víc než Žižkov, a proto jsme prohráli," byl nespokojený Michal Horňák.

V zápase dostali šanci i hráči, kteří během sezony moc nenastupovali. „Jeřábek a Kucalas hráli poprvé v základní sestavě a mladý Rybařík dokonce připsal první druholigový start, na což určitě nezapomene," našel pozitiva kouč Vlašimi.
Ve středu zajíždí Vlašim do Olomouce, kde s místním HFK zakončí sezonu. „Chceme uspět, ale jestli se to povede, je ve hvězdách," má jasno Michal Horňák.

Branky: 24. a 83. Bartošák, 31. Bodeček – 67. Putz. Rozhodčí: Hrabovský – Pilný, Hock. ŽK: Zapalač – Toma, Wojnar, Putz, Jeřábek, Sudek. Diváci: 375. Poločas: 2:0.

Viktoria Žižkov: Boháč – Šťastný, Bodeček, Kiidron, Dressler – Tasič – Zapalač, Málek, Opluštil (83. Besta), Bartošák – Roubal (85. Hejný). Trenér: Favarin.

Vlašim: Toma – Vebr (46. Sudek), Petrů, Kucalas, Sus – Janda, Wojnar (87. Rybařík), Putz, Křeček, Jeřábek – Jícha (66. Matějka). Trenér: Horňák.