FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Dukla Praha 1:2 (0:2)

Do utkání vstoupila lépe Dukla, ale ze tří rohů branku Slávika (ve Vlašimi na zkoušce z Dunajské Stredy) neohrozila. Hosté i v dalším průběhu utkání působili o něco živěji. Domácí dali o sobě vědět po čtvrthodině, ale sólo Hadaščoka zastavil skluzem Poddaný. Na druhé straně skončila Korešova mimo branku. Po půlhodině hry se dostal odražený míč v šestnáctce k Bilovskému, jehož dělovka zapadla k tyči – 0:1. Ještě před přestávkou se domácí dopustili faulu v pokutovém území a penaltu proměnil Podaný – 0:2.

Do druhého dějství poslal domácí trenér Havlíček jinou jedenáctku, která se Dukle vyrovnala. Jako první se mohl do střelecké listiny za domácí zapsat Túlio, ale proti jeho ráně výtečně zasáhl brankář Rada. Nebezpečí pro hosty přicházelo především po straně, kde operovali Kadlec s Plachým, a také odtud přišlo vlašimské snížení v 66. minutě. Plachý po úniku naservíroval míč na kopačku nabíhajícího Marečka, a ten se nemýlil – 1:2.

Domácí vycítili šanci a hnali se za vyrovnáním. Povedená kombinace jim ovoce nepřinesla, a když se neujala ani rána Ivanka zpoza šestnáctky, skončil zápas těsnou porážkou Vlašimi.

„Zátěž proti kvalitnímu ligovému soupeři jsme rozdělili mezi hráče rovnoměrně, aby většina odehrála pětačtyřicet minut. Nacházíme se totiž uprostřed soustředění a kluci měli za sebou těžký trénink,“ uvedl k vytížení mužstva trenér Vlašimi Petr Havlíček a dodal k utkání: „Únava na nás byla vidět především v prvním poločase, kdy nás soupeř přehrával a zaslouženě vedl. Po poločasovém střídání předvedla naše druhá sestava velmi slušný výkon a jen škoda, že jsme nedosáhli na vyrovnání, protože šance jsme na to měli.“

Branky: 66. Mareček – 30. Bilovský, 38. Podaný (z PK). Rozhodčí: Hocek – Vnuk, Matoušek.

FC Sellier & Bellot Vlašim – 1. poločas: Slávik – Kosorin, Březina, Piško, Tulio – Janda, Skopec, Mareček, Lamine Traoré – Frýdek, Hadaščok. II. poločas: Vozár – Kadlec, Štochl, Ngimbi, Tulio (73. Rut) – Cabadaj, Plachý, Melo, Ivanko, Mareček (67. Frýdek) – Fotr.

FK Dukla Praha: Rada – Kušnír, Holek, Jiránek, Podaný – Koreš, Tetour, Bilovský – Miloševič, Holenda, Holík (60. Koval).

Jiří Paýr