VLAŠIM – SOKOLOV 0:1

Po celý zápas se hrála vyrovnaná partie, ve které byli díky Šamánkovi, produktivnější hosté. V první šanci se objevil domácí Matějka, ale po průniku sice rozvlnil síť branky, ale z boku. Další příležitost rytířů měl Vebr, jenž se sice po rohovém kopu nejlépe orientoval v šestnáctce, ale přestřelil branku. Ani Radoš neprotlačil míč za brankovou čáru.

Sokolovští kontrovali po standardních situacích, která však dokázala vlašimská obrana odvrátit. Ve 29. minutě ale přišel rozhodující okamžik. Kosak vnikl z levé strany do vlašimské šestnáctky, ideálně našel nabíhajícího Šamánka, který protlačil míč přes obránce do sítě – 0:1. Do konce poločasu se sice Vlašim snažila srovnat skóre, ale inkasovala od Šamánka druhý gól, ale ten pro ofsajd neplatil.

Do druhého dějství vystřídal Hejný na hrotu útoku Matějku a mohl v 59. minutě srovnat, ale po Průchově přihrávce nastřelil osamocený před brankářem Belaněm jeho nohy. Po hodině hry upadlo tempo zápasu do průměru. Vlašim se snažila tlačit do zakončení, ale vyrovnání zhatily nepřesné přihrávky nebo pozorná obrana hostů.

„Byla to taková holomajzna, ve které ani jedno mužstvo nedostalo druhé pod nějaký tlak. Ale zase o něco lepší, než bída Dukly s Libercem, kde byl nejlepší dlouhý párek (cigáro). Jsem však rád, že jsme zápas odehráli. Klukům sice míče skákaly od nohou, přesto jsme měli krásné křídelní akce, vypracovali si po nich šance, ale když nedáte gól, nemůžete vyhrát. To co nedá Radoš, už je na psychiatra. I když jsme prohráli, tak nám utkání něco ukázalo a vyzkoušely jsme si útočné i obranné standardky," našel pozitiva v zápase Vlastimil Petržela a dodal k základní sestavě, se kterou má v poslední době velké problémy: „Sestava se dala jakž takž dohromady, ale někteří kluci moc netrénovali a potom druhou půli šlapali zelí. Zápasem jsme se protrápili, přesto věřím, že mužstvo na mistrovské utkání se Znojmem poskládáme a dobře připravíme, i když po nešťastném únoru, kde se nám zranilo a onemocnělo deset hráčů, nemá šťávu. Bude velmi záležet, jak jaro odpíchneme. Pokud to vyjde, tak to bude následně dobré, ale pokud ne, tak se budeme na jaře trápit."

Branka: 29. Šamánek. ŽK: Simerský (V). Poločas: 0:1.

Vlašim: Fendrich – Nový, Štochl, Breda (66. Simerský), Starý – Radoš (57. Veselý), Vebr (60. Petrů), Průcha, Gebert, Barák – Matějka (46. Hejný).