VLAŠIM – 1. FK PŘÍBRAM 2:4

Do hry ale ve vlašimském dresu vstoupilo jen osmnáct borců, kteří na hřiště vstupovali v průběhu hry. „Druhý zápas v sobotu byl kratší než první, a hráči, kteří měli minutový deficit jsme postavili od začátku. Kluci, kteří odehráli celý první zápas, tak do hry s Příbramí vstupovali průběžně, aby se to minutově srovnalo," vysvětlil trenér Vlašimi Michal Horňák, proč nevystřídal o přestávce všechny hráče.

Již ale nemohl počítat s Martinem Macháčkem, který paradoxně proti svým ( je hráčem Příbrami) nemohl nastoupit, jelikož je po sobotním zákroku táborského hráče vyřazen mimo hru a zápas sledoval jen z tribuny s berlemi vedle sebe. „Mám zlomenou holení kost těsně nad kotníkem a dostal jsem sádru na šest neděl," smutnil záložník, jenž neví, co s ním bude, zda se přesune do Vlašimi nebo se bude léčit jako hráč Příbrami.

V zápase byli aktivnější hosté. Jenže první udeřili domácí, když Janda vyzpovídal u lajny Divíška, nastřelil míč před branku, kde číhal Ujec a pověsil míč do sítě. Jenže Příbram dvakrát v 19. minutě udeřila. U obou branek byl Švancara, jehož centry přetavili během dvaceti vteřin na zadní tyči Hájovský a Abraham. Jenže brněnský patriot měl ale také prsty ve vlašimském vyrovnání, když se v závěru poločasu dohadoval s rozhodčím, že v ofsajdu nebyl (ale byl) a hosté přestali hrát. Domácí rychle rozehráli, Jícha našel Ujce a ten podél Hrušky vyrovnal.

Po přestávce měli více ze hry hosté, ale šance byly na obou stranách. Jenže vlašimští Sus (orazítkoval s pomocí Hrušky břevno a následně po pěkné akci z pravé straně pálil vedle) a Krmenčíkovu střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil Hruška házenkářsky na roh. Poslední šance ale již byla za stavu 2:4, protože dvoumetrového brankáře Holého přehlavičkoval po trestném kopu Mišun a poté Jugas po trmě vrmě propasíroval míč do sítě.

„Jsem rád, že se po dvou těžkých sobotních zápasech nikdo nezranil a hra měla parametry. Pozitivní je, že jsme dali dva góly ligovému mužstvu. Hodně mě však mrzí, že dostáváme hloupé góly, na čemž zkusíme ještě zapracovat, abysme to omezili. Jsem rád, že přišlo hodně lidí, kteří viděli ve svižném utkání šest gólů," byl i po porážce spokojený vlašimský kouč, jenž sliboval po zápase zúžení kádru, ale to ještě nebude: „V hlavě zredukování kádru máme, ale čekáme, zda se podepíší všichni hráči, o které máme zájem. Do středy bych chtěl mít jasno."

Branky: 9. a 38. Ujec – 19. Hájovský, 19. Abraham, 66. Mišun, 81. Jugas. Rozhodčí: J. Svoboda. Diváci: 400. Poločas: 2:2.

Vlašim: Drápela (46. Holý) – Tenkl, Starý (46. Petrů), Kryštůfek (46. Tomášek), Čelůstka – Janda (81. Borkovec), Křeček, Pokorný (56. Vebr), Borkovec (46. Jeřábek) – Ujec (46. Krmenčík), Jícha (56. Putz).

Příbram: Hruška – Jugas, Hájovský, Mišun, Divíšek – Mareš (57. Danovski), Abraham (57. T. Pilík), Tarczal (82. Andrejevič), Bander (57. Řezníček) – Krbeček (46. Karol), Švancara (72. Aziz).