„Jsem rád, že přestup vyšel, na nový klub se těším,“ citovaly oficiální klubové stránky Vyhnala těsně po podpisu smlouvy. „Věděl jsem, že je o mě zájem. Kontaktoval mě pan Grygera, se kterým jsme se na všem domlouvali. Hovořil jsem i s trenérem Páníkem a poté už se vše dotáhlo do zdárného konce,“ pochvaloval si odchovanec pražské Slavie, o kterého stála i konkurenční Sigma Olomouc.

„Měl jsem dostatek času na rozmyšlenou. Rozhodlo asi jednání a myslím si, že zde mohu dostat více prostoru na hřišti,“ tuší Vyhnal, který oblékal i dresy Bohemians 1905, Sezimova Ústí či třetiligového Vyšehradu.

V létě 2016 se stal kmenovým hráčem Vlašimi, za kterou ve 37 zápasech nastřílel 26 branek. Nebýt toho, že se mu nevyhnula zranění, bylo jich nejspíš ještě víc.

Nyní se po osmi letech vrací do nejvyšší soutěže, kterou si vyzkoušel už v roce 2010 v dresu Slavie Praha pod koučem Jarolímem. „Chtěl jsem se vrátit zpět do první ligy, právě proto jsem tak tvrdě pracoval. Myslím si, že tam patřím,“ tvrdí odhodlaně. „Očekávám, že nasbírám nějaké ligové starty, góly a rád bych Zlínu opět pomohl k evropským pohárům,“ vyhlásila první zimní posila Zlína.

Ve Vlašimi se ztrátou autora téměř poloviny podzimních gólů tak trochu počítali. „V roce 2016 jsme ho opakovaně udělali na přestup s tím, že mu pomůžeme dostat se do ligy. Díky jeho píli a velké motivaci podívat se znovu do nejvyšší soutěže se nám to společně podařilo,“ uvedl jeden z trenérů FC Sellier & Bellot Miloslav Brožek.

Asistent Petra Havlíčka je přesvědčený, že vedení Zlína udělalo angažováním Vyhnala správný krok. „Je to vyloženě střelec, ale zároveň je fotbalový a charakterní hráč, který mužstvu pomůže. Je s podivem, že v lize nebyl dřív a musel si počkat až na třetí pokus. Tu kvalitu má. Kdyby ho nepřibrzdila zranění, byl v lize už dávno,“ má jasno Brožek.

Zároveň se neobává, že by se ofenziva Vlašimi, řadící se mezi tři nejlepší ve druhé lize, nedokázala s odchodem střelce číslo jedna vypořádat. „Góly jsou výsledkem práce celého týmu. Máme další kvalitní hráče jako Hadaščok či Fotr. Jiní přijdou na testy. Myslím, že Pavla nahradíme. Vzhledem k jeho zkušenostem a kvalitě asi ne jedna ku jedné, podělit se bude muset více hráčů. Ale že bychom se toho obávali, to ne. Jsme rádi, že se do ligy dostal.“