Jako první v utkání zahrozilo Dynamo, ale Vaněk po centru Jurdíka netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Síť se tak poprvé rozvlnila na druhé straně hřiště. Českobudějovický Dvořák chtěl poslat malou domů brankáři Hajduškovi, ale místo toho rozjel brejk Vlašimi, který zakončil, po přihrávce Haška, střelou do prázdné brány Nečas.

V 31. minutě ale České Budějovice srovnaly, když Funda našel za obranou Jurdíka, který prostřelil brankáře Vorla. Dynamo se mohlo hned tři minuty po srovnání dostat do vedení, ale Jakub Hric trefil pouze tyč. Přesto se České Budějovice obratu dočkaly, když se podruhé v utkání prosadil Jurdík. Nicméně v samotném závěru prvního poločasu využila Vlašim zmatků v soupeřově obraně a Petr Hronek pohotovou střelou využil vyběhnutí brankáře Hajduška – 2:2.

Po ofenzivní podívané v prvním poločase se skóre ve druhé půli už nezměnilo, přesto bylo k vidění hned několik dobrých možností. V 50. minutě orazítkoval břevno vlašimské branky Held. Graffin kontroval šancí Jandy, kterého hledal na zadní tyči Průcha, ale první jmenovaný před prázdnou brankou na míč nedostal.

Dvacet minut před koncem fauloval pronikajícího Jíchu Lima, ale Řehákův trestný kop skončil vysoko nad. V samotném závěru zápasu mohla Vlašim překlopit skóre na svou stranu, ale Moravcův pokus z dálky lízl jen břevno. I druhé přípravné utkání Vlašimi tak skončilo remízou 2:2.

Vlastimil Petržela: Brankář Vorel má vše ve svých rukou

„První poločas byl z naší strany slušný. Po změně stran byla hra vyrovnaná, ale byla to holomajzna," zhodnotil utkání trenér Vlašimi Vlastimil Petržela. V sestavě Graffinu se objevilo znovu několik nových tváří. „Někteří noví hráči mají trochu špatné návyky. Osobně si ale myslím, že pár velmi šikovných hráčů se mezi nimi pohybuje. Bohužel zatím moc nejsem spokojený s obránci, na druhou stranu mladý Hašek a mladý Nečas, jsou hráči, kteří ukazují svou šikovnost, a dá se s nimi pracovat. Sice ještě některé věci dělají jinak, než chci já, ale to je po tak krátké době logické," prozradil trenér Petržela, jak je spokojený s novými hráči.

Do vlašimské branky se poprvé postavil Vojtěch Vorel, který přišel do Graffinu na hostování z pražské Sparty. „Má velkou šanci na to, aby se stal naší jedničkou. Nevíme, jak dopadne brankář Budínský, který je na zkoušce v Baníku Ostrava, ale Vorel má velkou šanci a záleží jen na něm. Momentálně jsou u nás čtyři brankáři, ale rozhodně jsme sem Vorla nebrali ze Sparty na to, aby tady jen trénoval, ale jak říkám, záleží na něm," uvedl vlašimský kouč.

Dynamo České Budějovice – Graffin Vlašim 2:2 (2:2)Branky: 31. a 39. Jurdík – 20. Nečas, 45. Hronek. Rozhodčí: Hájek – Pfeifer, Jahoda. ŽK: Lima (ČB). Diváci: 200.
Č. Budějovice: 1. poločas: Hajdušek – Dvořák, Havel, Hric, Jenne – Funda – Wermke, Kadula, Vaněk – Linhart, Jurdík. 2. poločas: Hajdušek – Řezáč, Lima, Novák, Vaněk – Pešek, Benát, Hála, Bálek – Rodrigues, Held. Trenér František Cipro.
Vlašim: 1. poločas: Vorel – Nový, Breda, Petrů, Vondra – Vopat, Vebr, Hašek, Hronek – Nečas, Kučera. 2. poločas: Bujčuk – Vokoun, Toml, Hell, Moravec – Janda, Brejcha, Řehák, Průcha – Nečas, Jícha. Trenér Vlastimil Petržela.

Adam Procházka