ČESKÉ BUDĚJOVICE – VLAŠIM 3:1

Na začátku utkání na přírodní trávě přišel nepříjemný okamžik, když po střetu se spoluhráčem musel odstoupit domácí Kladrubský. Budějovice to ale nezaskočilo a pustily se do Vlašimi, která opět nastoupila bez elitních útočníků Jeslínka, Vyhnala a Hadaščoka (ten vběhl na hřiště až během zápasu). „Jeslínek a Vyhnal mají z umělky problémy s třísly a Hadaščok s patou," popsal problémy elitních útočníků trenér Martin Hašek.

Domácí rychle udeřili, když po krásné střele Čavoše a gólem Šourka po standardní situaci šli již v 16. minutě do dvoubrankového vedení. Hosté se oklepali a byli blízko snížení, ale Tarczala vychytal Křížek, který zabránil ve spolupráci s obránci míči v cestě do sítě.

Ve druhém poločase se hra nesla v klidném duchu a oba brankáři neměli mnoho práce. Přesto domácí v 67. minutě Matějkou přidali po úniku a zakončení třetí gól. Vlašim zápas nezabalila a alespoň čestný úspěch vstřelila. Hašek ještě neuspěl, ale dorážející Hadaščok již dotlačil míč do sítě – 3:1.

„Utkání bylo opticky vyrovnané, ale Budějovice, jenž hrály v dobrém složení, byly efektivnější a vyhrály zaslouženě. Na začátku daly dva pěkné góly – první fantastickou střelou, druhý protečovanou hlavou po standardní situaci. My jsme měli hodně změn v sestavě a mužstvo nebylo sourodé. Dokážeme být silní, hlavně směrem dopředu, ale musíme být kompletní," dodal po zápase Martin Hašek.

Branky: 10. Čavoš, 16. Šourek, 67. Matějka – 78. Hadaščok. ŽK: Hála (ČB). Poločas: 2:0.

Vlašim: Nguyen – Wiesner (75. Kadlec), Kulhánek, Štochl (88. Ngimbi), Tusjak (88. Vrána) – Reiter, Duga (64. Hašek), Tarczal (75. Březina), Janda, Kučera – Jíra (56. Hadaščok).

V sobotu 4. března otevírá od 14:30 Vlašim jarní část FNL domácím zápasem s Frýdkem-Místkem.