VLAŠIM – TÁBORSKO 0:1

Vyrovnaný zápas mužstev, které spolu budou hrát i v mistrovské soutěži, nakonec rozhodl táborský Tusjak. Vlašim měla také šance, ale Macháček orazítkoval břevno a dvě příležitosti nové tváře Krmenčíka zhatil ještě na jaře brankář Vlašimi Toma.

„Táborsko nastoupilo v nejsilnější sestavě, které jsme se snažili konkurovat také kvalitní sestavou. Zápas splnil očekávání, byl kvalitní a vyrovnaný, my jsme měli tři vyložené šance, ale ani jednu neproměnili, soupeř mě dvě a z jedné rozhodl," zhodnotil zápas trenér Vlašimi Michal Horňák a dodal k brankáři Tomovi, který je vychytal: „Chytil nám tři šance, i když u jedné měl velké štěstí. Prokázal však, že je kvalitní gólman."

Vlašim také představila dvě nové tváře: „Stoper z Jihlavy Kryštůfek do sestavy zapadl, odvedl si svoje, neudělal chybu a vyhrával hlavy. Útočník Krmenčík z Plzně je mladý kluk, který hýřil pohybem a stále chtěl hrát. Oba hráči potvrdili kvality a určitě bysme chtěli s nimi dál spolupracovat a dotáhnout je k nám. Uvidíme, jak se to vyvrbí a vše je na vedení klubu," pochválil vlašimský kouč nováčky, ale také měl chmury v tváři po zranění Macháčka: „Dostal ránu do kotníku, ledujeme to a v pondělí jde na vyšetření do nemocnice. Je to bolestivé a doufám, že to bude jen naraženina a nic nebudou to vazy."

Branka: 51. Tusjak. Poločas: 0:0.

Vlašim: Holý – Sus, Petrů, Kryštůfek, Starý – Jeřábek (72. Borkovec), Putz, Macháček (25. Tomášek), Kocourek (72. Janda) – Ujec (65. Rybařík), Krmenčík.

VLAŠIM – ZNOJMO JUN. 5:1

Zápas o bronz, hraný na 2 x 35 minut, Vlašim jasně ovládla. V prvním poločase si zajistila vedení díky Vebrovi a Jíchovi. Ihned po přestávce sice Znojmo snížilo, ale Vlašim rychle kontrovala Jandou a dvěma góly Pokorného.

„Hráli jsme proti juniorskému týmu Znojma posíleného o pár hráčů širšího kádru ligového áčka. Byli to mladí hráči, kteří byli aktivní, hýřili pohybem a napadali nás, což nám ze začátku dělalo problémy. Postupem času jsme se s tím vyrovnali, získali více míč na své kopačky a v závěru jsme to dokázali brankově vyjádřit. Dali jsme pět gólů, takže jsem spokojený nakonec i s hrou," dodal k zápasu o bronz spokojený trenér Vlašimi.

Branky Vlašimi: 54. a 55. Pokorný, 14. Vebr, 28. Jícha, 38. Janda. Poločas: 2:0.

Vlašim: Drápela – Tenkl, Čelůstka, Tomášek, Průcha – Janda, Pokorný, Vebr, Borkovec – Jícha, Rybařík.