Graffin Vlašim – Karviná 4:1

Vlašim do šlágru kola vstoupila jako tajfun a do rozklížené karvinské obrany dvakrát do 12. minuty udeřila, jmenovitě Strnad, který nejprve po úniku z poloviny hřiště přehodil gólmana a o chvíli později využil díry v zadních řadách hostů po trestném kopu Schustra z poloviny hřiště a podél Kafky zvýšil na 2:0. Mezi góly Strnada nastřelil Slončík z trestného kopu tyč vlašimské branky. Aktivní úvod ještě proťala hlavička Mišinského, kterou Toma zkrotil, na druhé straně únik Jungra po brankové lajně a střelu Vebra z dálky zastavil Kafka. Ve druhé polovině poločasu byla nebezpečnější Karviná. Varováním pro Vlašim byla střela Gondy, která po odraženém míči skončila nad. Ve 40. minutě již hosté udeřili. Schuster chyboval a Ficek po narážečce ukončil Tomovu neprůstřelnost.

Po přestávce kontrolovali domácí hru a ještě skóre navýšili. V 55. minutě se dostal k míči po dlouhém autu Jungr a propálil Kafku. V 62. minutě využil hrdina zápasu Miloslav Strnad nabídky Jungra, podél Kafky zvýšil na 4:1 a diváci začali skandovat „dejte jim bůra.“ Ten se ale nekonal. Domácí v závěru zvolnili, hosté se dostávali do koncovky, ale Toma před střelami Gondy, třikrát Milosavljeva a dvakrát Gottwalda uchránil svoji svatyni.

„Byli jsme na Karvinou dobře připraveni. Věděli jsme, že hraje dobře dopředu a kvalitně kombinuje. Vycházeli jsme tedy ze zabezpečené obrany a povedl se nám vstup do zápasu dvěma góly. Ve druhé polovině prvního poločasu jsme se uspokojili, byli pasivní a soupeř nás potrestal gólem. Druhý poločas jsme zvládli výborně a zaslouženě vyhráli. Sice jsme ztratili neprůstřelnost, ale byla to jen otázka času. Po pěti soutěžních zápasech jsme dostali jediný gól, což je výborná vizitka mužstva, dozadu nám to funguje a dnes jsme k tomu přidali i útočnou fázi v podobě čtyř gólů,“ měl obrovskou radost po zápase trenér Vlašimi Roman Nádvorník a dodal ke střelci hattricku Miloslavu Strnadovi: „Doufám, že si nevystřílel prach a bude ve střílení gólů pokračovat. Věřil jsem mu, proto jsem ho do Vlašimi bral. Věděl jsem, že je to hráč do vápna, může nám pomoct, protože po odchodu Bálka s Kalabiškou nám takový hráč chyběl.“

„Upozorňoval jsem mužstvo, že má Vlašim silné hráče vepředu, kteří umí udržet balón a vyhrávají osobní souboje a že si musíme dát pozor na začátek. To se nám ale nepodařilo a dostali jsme dva góly po žákovských chybách. Když jsme se dostali do zápasu, tak na začátku druhého poločasu inkasujeme po třetí po školácké chybě po autovém vhazování, což nás zlomilo. Někteří hráči podali hodně špatný výkon a zápas nemůže odtáhnou pět, šest hráčů,“ zlobil se trenér Karviné Jiří Balcárek a pochválil soupeře: „Vlašim vyhrála zcela zaslouženě. Chtěli jsme hrát pěkný fotbal, ale domácí přehráli jednoduchostí.“

Branky: 8., 12. a 62. Strnad, 55. Jungr – 40. Ficek. Rozhodčí: Býma – Lakomý, Vnuk. ŽK: Suchý (K). Diváci: 820. Poločas: 2:1.

Graffin Vlašim: Toma – Broschinský, Krmpotič, Nešpor, Schuster – Kotyza (66. O. Průcha), Droppa, Jungr, Vebr – Strnad (89. Petr), Bukač (56. Süsser). Trenér: Roman Nádvorník.

Karviná: Kafka – Hoffman, Štajer, Mihálik, Tchuř (46. Suchý) – Gonda, Motyčka, Fice (72. Jursa), Milosavljev – Slončík (58. Gottwald), Mišinský. Trenér: Jiří Balcárek.