Karlovy Vary – Vlašim 1:1


Za velmi dobré divácké atmosféry nabídl první poločas většinou souboje uprostřed hřiště bez vyložených šancí, přesto padly oba góly, které rozhodly o konečné remíze. Nejprve se krásně trefil v 16. minutě domácí Tichota z trestného kopu přes zeď . Hosté vyrovnali ve 33. minutě Balšánkem z pokutového kopu, který zahrával po strčení do Lizáka po standardní situaci.


Ve druhém poločase se hrálo podle stejných not, obrany vyčnívaly nad útokem. Až v 73. minutě se zaskvěl dvakrát brankář Vlašimi Toma, který kryl gólové střely Tafata. Od té doby chtěla obě mužstva strhnout výhru na svou stranu a vše vyvrcholilo v samotném závěru. Nejprve vyhlavičkoval Šilhavý míč z brankové čáry, na druhé straně v nastavení dělovku Křečka zlikvidoval brankář Četverík a Kacafírek hlavičkoval těsně vedle.


„Chtěli jsme vyhrát a před zápasem bych asi nebyl s remízou spokojen. Po průběhu hry je ale remíza dobrá a každé mužstvo to tady nebude mít jednoduché. Je to bod do tabulky pravdy a za to jsem rád. Bylo to kvalitní utkání na obě strany, bylo tam všechno, co k fotbalu patří. Vary mají vysoké hráče uzpůsobené do tlaku a standardní situace zahrává neuvěřitelně Tichota. V závěru zápasu zápas gradoval, obě mužstva chtěla dát gól, ale na můj vkus byl konec nervózní. Přesto si myslím, že remíza je spravedlivá,“ uvedl po zápase trenér Vlašimi Zdeněk Hašek.


Branky: 16. Tichota – 33. Balšánek (z PK). Rozhodčí: Schröter. ŽK: Četverík, Řezáč, Tichota, Velkoborský – Šilhavý. Diváci: 295. Poločas: 1:1.

FC Graffin Vlašim: Toma – J. Veselý, Šilhavý, Lizák, J. Petrů – Vebr, Křeček, Balšánek (80. Zachariáš), O. Průcha – Vořechovský (61. Juhász), Dvořák (89. Kacafírek).