Graffin Vlašim – Letohrad 2:1


Po úvodní čtvrthodině převzali iniciativu domácí. Dobře kombinovali, roztahovali hru do stran, ale centry buď nenašly adresáta nebo chyběl větší důraz v šestnáctce soupeře. A když už se dostali do zakončení, tak pálil Vebr z úhlu vedle, Schusterovo bodlo skončilo v ochranné síti a hlavičku stejného hráče chytil brankář Kykal. Největší šanci měli domácí ve 23. minutě, ale letohradský gólman si poradil jak s hlavičkou Šilhavého po rohu, tak i s následnou střelou Průchy.


Po přestávce tlak Vlašimi rostl, ale překvapivě udeřilo na druhé straně. V 56. minutě neudržel Toma v rukou lehký míč a Rompotl pohodlně skóroval. Ze šoku se domácí rychle dostali, když si za dvě minuty na roh Balšánka naskočil Šilhavý, hlavou trefil tyč a odražený míč poslal Schuster pod břevno. V 64. minutě dokonala Vlašim obrat. Vořechovský po sóle mířil do tyče a právě vystřídavší M. Veselý byl u míče nejdříve a „rybičkou“ rozjásal domácí fanoušky. V závěrečných minutách se Vlašimští zatáhli do obrany, hosté převzali iniciativu, ale vyrovnat nestačili.


„Jsem spokojený s tím, že jsme utkání otočili, zvládli a body zůstaly doma. Proti mužstvu, které brání a sporadicky se dostává na útočnou polovinu, je to také o štěstí a to jsme v prvním poločase neměli. Dostávali jsme se do šestnáctky v málo hráčích, přesto tam tlak byl. Zápas jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme byli lepší, Letohrad se soustředil na defenzivu a podnikání rychlých protiútoků. Gól jsme hostům darovali, jinak žádnou jinou šanci neměli. Obrovské úsilí nás stálo vstřelit branku a nakonec jsme na výhru museli dát dvě a ještě otáčet skóre. Vyšlo nám střídání a M. Veselý prokázal kvality hráče druhé ligy. V závěru jsme nehráli podle mých představ, ale bylo to hlavně tím, že nás stálo otočení výsledku kvantum sil, které potom chyběly. Přesto jsme soupeře do šance nepustili a výhru uhájili,“ uvedl po zápase spokojený trenér Vlašimi Zdeněk Hašek.


Branky: 58. Schuster, 64. M. Veselý – 56. Rompotl. Rozhodčí: Blaschke. ŽK: Vebr, Balšánek – Adam, Ujec, Kočí, Melichar. Diváci: 400. Poločas: 0:0.

FC Graffin Vlašim: Toma – J. Veselý, J. Petrů, Šilhavý, Schuster (61. M. Veselý) – Vebr, Lizák, Balšánek (89. Stibůrek), Juhász (72. Křeček), O. Průcha – Vořechovský.