BENEŠOV – ŠTĚCHOVICE 2:1

Kdo se v práci o chvilku zdržel a přišel na stadion později, neviděl první gól. Již v úvodní minutě propadla obrana Štěchovic na levé straně, bývalý klokan, brankář Sňozík vystartoval z brány proti Dergachevovi, jehož střelu zblokoval rukama za šestnáctkou, rozhodčí nechal ve hře pokračovat, k míči se dostal Manzia a poslal ho do prázdné branky.

Následně se sice domácí tlačili chvilku do chybující obrany hostů, ve které někteří hráči neprokazovali třetiligovou příslušnost, když třikrát během patnácti minut netrefili míč ve vlastní šestnáctce a tudíž mužstvu pěkně zavařili. Jenže domácí nabídky nevyužili. Pěknou navštívenku Jurošky z 18 metrů vyrazil Sňozík na roh a po jeho zahrání vykopl míč z brankové čáry Cienciala po střele Manzii. To bylo na dlouho vše a hra upadla do podprůměru. Štěchovice, ač prohrávaly, se zakopaly na vlastní polovině a nedonutily se k rychlému pohybu. Benešovští hráči se hře přizpůsobili, takže do konce poločasu stála za zmínku jen jedna střela, ale zato parádní. Ve 34. minutě napřáhl z 20 metrů Čapek a míč se po krásné přízemní střele odrazil od tyče do sítě – 2:0.

Ani po přestávce se hosté nepřestali na hřišti kochat a stále, ač s podivem, se nehnali za vstřelením branky. A tak měli domácí dvě dobré příležitosti, ale Juroška i Žák poslali své projektily nad branku Sňozíka. Po hodině hry si již Štěchovičtí asi řekli, že zkusí zrychlit krok a najednou dostávali domácí do problémů. Ještě více je v aktivitě podpořila 67. minuta, když se objevil Müller sám před Tetourem, gólman míč přibrzdil a u dorážky byl důraznější Novák než benešovští obránci – 2:1. Hosté byli v závěrečných minutách lepším mužstvem a vysílali projektily na Tetoura. Novák ho nejprve vyzkoušel ze 40 metrů a následně trefil břevno, Hudec a Jakobovský z hranice šestnáctky zamířili vedle branky. A tak domácí nakonec udrželi důležité tři body, které je katapultovaly na 11. místo.

„První gól nám nepomohl, naopak ublížil. Mysleli jsme si, že všechno půjde samo, k čemuž nám přispívala i neaktivita Štěchovic, které hrály zezadu z bloku. Věděli jsme, že se nikam nehrnou, uspí soupeře a věří, že si nějakou šanci vypracují a rozhodnou v závěrech zápasů. Musíte být tak trpělivější a držet balón, což se nám druhý poločas nedařilo. Hráči s ubývajícími silami již neměli takovou jiskru a jistotu v ovládání míče. Navíc 2:0 je nejhorší výsledek, jedna kontaktní branka vše změní. Všechno je pak nervózní a nebezpečný každý balón a centr do vápna. Jsem tak rád, že jsme zápas zvládli," oddechl si trenér Benešova.

Branky: 1. Manzia, 34. Čapek – 67. Novák. Rozhodčí: Kříž. ŽK: Manzia – Jakobovský, Hudec. Diváci: 255. Poločas: 2:0.

Benešov: Tetour – Kluk, Vorel, Zákostelský, Juroška – Žák, Skopec – Dergachev (90. Balata), Čapek (77. Vrňák), Manzia (84. Peroutka) – Blažek (60. Turek).