„Máme cíl hrát do třetího, čtvrtého místa a pokud bychom skončili první, postupu bychom se nebránili,“ řekl k ambicím mužstva staronový trenér Vlašimi Karel Vesecký, který s Vlašimí A vykopal divizi.

Vlašimští přes zimní přípravu pokračovali v podzimním modelu, kdy áčko i béčko trénují dohromady a až na zápasy se rozdělují. Na čtvrtečním nebo pátečním tréninku oznámí trenér Petr Nádvorník šestnáct hráčů z třicetičlenného kádru, kteří pojedou s áčkem na zápas ČFL a zbytek se bude připravovat pod koučem Veseckým na utkání krajského přeboru. „Myslím si, že je to dobrý systém. Kluci se budou znát ze společných tréninků a více si vyhoví, než kdyby trénovalo béčko zvlášť a na zápas přišlo například pět hráčů z áčka a s nikým se neznali,“ pochválil systém Karel Vesecký a dodal: „Minimálně třikrát týdně se chodím na trénink podívat a společně s Romanem Nádvorníkem vše konzultujeme.“
Až na poslední dva přípravné zápasy se mužstva rozdělila a zápas béčka koučoval Karel Vesecký. „Zatím to funguje a nebyl problém. Všechno se však bude odvíjet od výsledků a také na zdravotním stavu hráčů,“ oznámil kormidelník béčka.

Postupovou prioritou Vlašimi je áčko a trenér áčka Nádvorník nechce hráče přetěžovat. „Když bude hrát béčko před áčkem jako například o tomto víkendu, tak trenér Nádvorník nechce, aby z nominované šestnáctky nikdo nekopal den předem za béčko,“ nastínil Vesecký jasný plán.
Dnes od 14.30 otevírá Vlašim B jarní brány krajského přeboru ve Velvarech, které mají stejný počet bodů a jsou na třetím místě. „Lizák pojede s námi, protože stojí pro čtyři žluté karty,“ odtajnil posilu Vesecký, která by jinak byla v šestnáctičlenném kádru áčka a dodal: „Velvary jsem nesledoval. Mám jen zprávy, že měli nějaké problémy a začali trénovat později. Přesto si myslím, že to bude těžký a zajímavý zápas.“