SK Benešov – Velvary 6:0 (4:0)

Již po prvním poločase bylo o vítězi zápasu rozhodnuto, když domácí vsítili čtyři góly. 

„S nástupem do zápasu jsem byl nespokojený. Přizpůsobili jsme se hře soupeře plné nákopů a soubojových situací, místo abychom hráli po zemi, což nás zdobilo v předchozích zápasech,“ nelíbil se trenérovi Benešova úvod zápasu a již spokojený přidal: „Po dvaceti minutách jsme se dostali do tempa, z čehož pramenily góly a zápas jsme již defakto v prvním poločase rozhodli.“

I po poločasovém vystřídání pokračovala převaha Benešova, která přinesla další dva góly od střídajících hráčů Filipa a Esomby. 

„Ve druhém poločase bylo ve hře spousty nepřesností. Za vedení 4:0, bychom si měli zápas užívat, daleko víc si věřit na balónu a vytvořit si víc střeleckých situací a pobavit se fotbalem. Je škoda, že to bylo v závěru tak utrápené. Přesto jsem s výhrou spokojený,“ dodal k druhému dějství Roman Veselý. 

Podobně zápas hodnotil zkušený Josef Laštovka, jenž do hry nastoupil v 70. minutě. „Prvních dvacet minut bylo od nás špatných. Soupeř, který měl řadu urostlých hráčů, hrál tvrdě, což se na naší hře projevilo. Po vstřelení prvního gólu hosté odpadli a už to bylo jen o tom, kolik gólů nastřílíme,“ popsal dění v zápase stoper Benešova, kterého překvapila hra Velvar: „Od vedoucího mužstva divize jsem čekal fotbalovější projev, ne jen tvrdou hru a nakopávání míčů. Hlavně, že se nikdo nezranil.“ 

Trenér Roman Veselý vyzkoušel z Dukly Praha Daniela Kozla, chyběl mu zraněný Luboš Balata a zaneprázdněný Rys. 

V sobotu 24. února ve 14 hodin nastoupí Benešov na hřišti druholigových Českých Budějovic.

Branky: Rataj 2, Engelmann, Turek, Filip, Esomba. 
Benešov: Tetour (46. Rotbauer) – Artemuk, Neuberg (70. Laštovka), Zákostelský (70. Cvrček), Vosáhlo (46. Vrňák) – Ježdík (46. Nguyen) – Engelmann (46. Farkaš), Čapek (70. Filip), Kozel (46. V. Balata), Rataj (46. Slunečko) – Turek (46. Esomba).